apple watch

Apple pripravuje Apple Watch SE: Poznáme kľúčové špecifikácie aj približnú cenu

Apple pri Apple Watch SE zrejme uplatní rovnaký postup, aký uplatnil pri tohtoročnom iPhone SE – starší dizajn, nový hardvér.

S označením SE sme sa v rámci produktov z kuchyne Apple doposiaľ stretávali len pri iPhonoch. To sa však zrejme už čoskoro zmení, nakoľko americký výrobca plánuje začiatkom budúceho roka vydať špeciálnu edíciu svojich inteligentných hodiniek Apple Watch.

S touto správou prichádza známy informátor Komiya (@komiya_kj). V súvislosti s pripravovanými Apple Watch SE však vo svojom príspevku na Twitteri uviedol aj zoznam, ktorý obsahuje očakávané špecifikácie, približnú cenu i možný dátum debutu.

Starší dizajn, nový hardvér

Apple pri Apple Watch SE uplatní rovnaký postup, aký uplatnil pri tohtoročnom iPhone SE – starší dizajn, nový hardvér.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Facebook chce zmeniť názov spoločnosti, vieme, čo je za tým!

Chystané smartwatch majú nahradiť Apple Watch Series 3, čo znamená, že budú mať identický dizajn. Dostupné budú len v jednom prevedení, a to s hliníkovou konštrukciou.

Nebudú však mať rovnaký hardvér. Apple Watch SE má totiž poháňať čipset S6, ktorý budeme môcť nájsť aj vo výbave tohtoročnej série. Interiér špeciálnej edície má obsahovať aj 16 GB úložisko.

Informátor ďalej tvrdí, že hodinky budú disponovať podporou pre Bluetooth 5.0 a údajne aj digitálnou korunkou s haptickou odozvou. Ďalšou zaujímavosťou je podpora pre medzinárodné núdzové volanie (SOS). Fungovať však má len na LTE modeloch.

Apple Watch SE k nám majú doraziť v jedinej veľkosti, konkrétne 42 mm, a to už v marci budúceho roku. A cena? Tá by mala byť rovnaká ako cena Apple Watch Series 3, čiže približne 260 €.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať