apple

Apple Watch môžu už čoskoro ponúknuť MicroLED displeje

Apple sa údajne rozhodol investovať 330 miliónov amerických dolárov do MicroLED displejov pre budúce iPhony, iPady, MacBooky a iné rôzne produkty.

Apple Watch patria medzi najobľúbenejšie a najprémiovejšie smartwatch dnešnej doby. O obrovskú popularitu sa okrem iného zaslúžili aj vďaka svojim špičkovým technológiám, ktoré sú každým rokom pokročilejšie a pokročilejšie. Zmeniť sa to nemá ani v budúcnosti.

Je totiž vysoko pravdepodobné, že siedma generácia inteligentných hodiniek od Apple bude používať MicroLED displeje, píše publikácia DigiTimes. Bude tak o niečo prémiovejšia a pokročilejšia ako tohtoročná generácia, ktorá dorazí s OLED panelom.

Zdroj uvádza, že americký gigant sa rozhodol investovať 330 miliónov amerických dolárov do MicroLED displejov pre budúce iPhony, iPady, MacBooky a iné rôzne produkty. O ich produkciu sa má starať spoločnosť sídliaca na území Tchajwanu.

Sú nielen úspornejšie

Dôvod pre prechod na MicroLED panely je prostý. MicroLED displeje sú totiž oveľa úspornejšie voči batérii, oproti LCD panelom údajne až niekoľkonásobne, píše Gizmochina. Tento typ displeja taktiež podporuje vyšší jas, širší dynamický rozsah, širší farebný gamut a dokonca aj širší pozorovací uhol.

TIP REDAKCIE
Pixel 6a taktiež poženie čipset Tensor, ponúkne však slabší fotoaparát

Technológia je však ešte stále v štádiu vývoja. Najskôr sa teda zrejme dočkáme MiniLED displejov, ktoré budú pri prechode z LED na MicroLED akýmsi medzistupňom.

Čo nás čaká?

Apple má v blízkom období predstaviť až šesť produktov vybavených MiniLED displejom. Reč je o 12,9-palcovom iPad Pro, 27-palcovom iMac Pro, 14,1 a 16-palcovom MacBook Pro, 10,2-palcovom iPade a 7,9-palcovom iPade mini.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať