oppo

ZTE Axon 20 5G bude prvým smartfónom s prednou kamerou umiestnenou pod displejom

Čínska spoločnosť ZTE predstaví 1. septembra nový smartfón s označením Axon 20 5G, ktorý si pripíše jedno zaujímavé prvenstvo.

Čínska spoločnosť ZTE predstaví 1. septembra nový smartfón s označením Axon 20 5G, ktorý si pripíše jedno zaujímavé prvenstvo, potvrdzuje prnewswire.com

ZTE Axon 20 5G sa totižto stane prvým smartfónom, ktorý bude mať prednú kameru ukrytú pod displejom. Používateľom tak nebude zavadzať žiadny zárez, otvor v obrazovke, ani výsuvný mechanizmus, ktorý by prednú kameru obsahoval.

Technicky už bol prvý smartfón s kamerou ukrytou pod obrazovkou predstavený. V minulom roku ho ukázal čínsky konkurent Oppo. Uviedol ho však ako prototyp s tým, že sa technológia dostane na komerčný trh v „blízkej budúcnosti“.

Foto: prnewswire.com

ZTE má na rozdiel od Oppo predstaviť Axon 20 5G ako prvý, komerčne dostupný smartfón s kamerou uloženou pod displejom. Dostupný bude najskôr na čínskom trhu, s medzinárodnou dostupnosťou by sme ale veľmi nepočítali. Predpokladá sa, že výrobca novinku vybaví OLED displejom a 32 Mpx selfie fotoaparátom z dielne Visionox.

TIP REDAKCIE
Vedci vyvinuli nový implantát: Po zavedení do tela sa rozpustí
ZTE Axon 20 5G
ZTE Axon 20 5G zachytený v procese certifikácie čínskeho telekomunikačného úradu (TENAA).

Čo sa týka celkovej koncepcie, Axon 20 5G sa skôr zaradí do strednej, resp. vyššej strednej triedy zariadení s 5G čipsetom Snapdragon 765G, 12 GB RAM, 256 GB úložiskom a štvoricou obrazových snímačov na zadnej strane. Hlavnú úlohu zrejme zohrá 64 Mpx senzor.

Obrazová kvalita predného fotoaparátu asi nebude excelentná, príchod novej technológie do komerčnej sféry je však dobrou správou. Časom si ju určite osvoja aj ďalší výrobcovia, ktorí ju postupne vylepšia tak, aby s ňou boli spokojní aj náročnejší zákazníci.

Total
20
Zdieľaní
Total
20
Zdieľať