Angry Birds počas pandémie ožili, vývojár populárnej hry zaznamenal vysoký zisk

Titul Angry Birds by sme mohli pokojne označiť ako prvú hru pre smartfóny, ktorá ovládla masy. Séria hier koncom minulého roka oslávila svoje 10 narodeniny.

Titul Angry Birds by sme mohli pokojne označiť ako prvú hru pre smartfóny, ktorá ovládla masy. Aj keď sa to možno nezdá, séria hier koncom minulého roka oslávila svoje 10 narodeniny.

Vôbec prvá verzia hry dorazila do zariadení s operačným systémom iOS v decembri roku 2009. Verzie pre Android nastúpili na scénu o niečo neskôr. Postupom času vzniklo niekoľko pokračovaní a verzií hry Angry Birds (existuje ich asi 18).

Na základe platenej licencie, ktorá rôznym partnerom dovolila používať značku Angry Birds, vzniklo množstvo ďalších produktov. Od hračiek, cez oblečenie, zábavný park v Číne, až po celovečerné filmy.

Prekonali ju iné hry

Vývojár hry, spoločnosť Rovio, vďaka úspechu hier a pridružených produktov náramne zbohatla. Popularita hry ale postupom času prirodzene klesala. Teraz mobilnému hernému priemyslu kraľujú tituly typu Fortnite, PUBG Mobile a iné prepracované hry pre viacerých hráčov.

Angry Birds
Herná klasika.

Počas pandémie nového koronavírusu boli ľudia nútení tráviť viac času doma a krátili si ho pozeraním filmov alebo hraním hier. Netflixu a ďalším podobným službám vzrástol počet predplatiteľov a na svoje si prišli aj vývojári hier.

TIP REDAKCIE
Švédsko žiada EÚ, aby zakázala ťažbu kryptomien: Odvoláva sa na životné prostredie

Spoločnosť Rovio hlási, že v období od začiatku apríla do konca júna, teda za druhý štvrťrok, zaznamenala nárast prevádzkového zisku o 160 percent. Kým v druhom štvrťroku 2019 zarobila 5,3 milióna eur, v druhom štvrťroku 2020 to bolo až 13,8 milióna eur. Celkové príjmy ale klesli o 3,6 percenta (na 69,2 mil. eur), čo vývojár pripisuje nižším výnosom z filmov Angry Birds.

Generálny riaditeľ spoločnosti Rovio Kati Levoranta potvrdzuje, že rekordne vysoké príjmy dosiahli vďaka silnému výkonu kľúčových hier. Zaznamenali viac stiahnutí, väčší počet aktívnych hráčov ako aj ich vyššiu angažovanosť. Aktivita podľa riaditeľa dosiahla vrchol na konci apríla.

Riaditeľ sa okrem iného pochválil, že film Angry Birds Movie 2 patril počas jari na platforme Netflix medzi najsledovanejšie.

Rovio má v ponuke aj iné mobilné hry ako Angry Birds. Tie však nie sú ani zďaleka také úspešné. Ide napríklad o titul Small Town Murders alebo Sugar Blast.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať