Koncept skladacieho iPadu

Skladací iPad od Apple má byť vybavený 3 nm čipom a microLED displejom. Tak skoro však nepríde

Informátor o zariadení hovorí ako o tablete, i keď podľa špecifikácií to vyzerá, že ponúkne podobné, ak nie aj tie isté možnosti ako smartfón.

Skladacie smartfóny v dnešnej dobe už nie sú nič nové. Skladacie tablety sú však úplne iný príbeh. Presne s týmto typom ohýbateľného zariadenia môže údajne už o pár rokov prísť americký výrobca Apple, píše Gizmochina.

Aj keď sa nám má skladací iPad od Apple ukázať až o tri roky, už teraz sa dozvedáme o jeho kľúčových špecifikáciách. O tie sa s nami prostredníctvom siete Twitter podelil známy informátor Komiya.

Informátor o zariadení hovorí ako o tablete, i keď podľa špecifikácií to vyzerá, že ponúkne podobné, ak nie aj tie isté možnosti ako smartfón. Veď posúďte sami.

MicroLED displej s Touch ID a selfie fotoaparátom

Skladací iPad, zatiaľ známy skutočne len ako skladací iPad, bude vybavený displejom s technológiou microLED, vďaka čomu bude nielen niekoľkonásobne kvalitnejší ako OLED či LCD panely, ale aj niekoľkonásobne úspornejší. A áno, pod displejom okrem snímača odtlačkov prstov, oficiálne známeho ako Touch ID, nájdeme aj selfie fotoaparát.

Konštrukcia zariadenia má pozostávať z dvoch častí, no spoj medzi nimi má byť doslova neviditeľný. Taktiež sa špekuluje, že sa o jeho pohon postará špičkový čipset A16X alebo A17. Úlohu operačného systému zohrá vtedy aktuálna verzia iPadOS.

Podpora pre telefonáty a VR

Ďalšou skvelou správou je, že tablet bude disponovať nielen podporou pre telefonické rozhovory, ale aj virtuálnu realitu, čo znamená, že ho zrejme bude možné spárovať s pripravovanými inteligentnými okuliarmi Apple Glass.

Viac sa o pripravovanom produkte zatiaľ nevie. Taktiež je dôležité zdôrazniť, že uvedené informácie sú zatiaľ len predmetom úniku, preto sa v budúcnosti nemusia potvrdiť.