samsung galaxy Z fold 2 tit

Samsung Galaxy Z Fold 2 dostal poriadny predný displej, predávať sa začne v septembri

Spoločnosť Samsung odštartovala technologickú jeseň celou plejádou nových mobilných produktov, medzi ktorými nechýba ani skladací smartfón Galaxy Z Fold 2.

Spoločnosť Samsung odštartovala technologickú jeseň celou plejádou nových mobilných produktov, medzi ktorými nechýba ani skladací smartfón Galaxy Z Fold 2.

Samsung Galaxy Z Fold 2 však výrobca nepredstavil v plnej paráde. Smartfón síce ukázal a prezradil pár detailov, no na kompletné špecifikácie a vlastnosti si musíme počkať do 1. septembra. V tento deň totižto odštartuje predpredaj.

Skladacia novinka je z hľadiska koncepcie v podstate rovnaká ako jej predchádzajúca generácia. Galaxy Z Fold 2 sa aj naďalej otvára ako kniha. Po otvorení sa pred nami zjaví veľký AMOLED displej s uhlopriečkou 7,7-palca, 120 Hz frekvenciou a rozlíšením 2213 x 1689 pixelov. Mierne sa upravil aj pomer strán.

galaxy Z fold 2 7

Výsledkom je, že vnútorný displej zaberá o 13,5% väčšiu plochu ako pri pôvodnom Galaxy Fold. Samsung ohybnú obrazovku chráni špeciálnym sklom, nie vrstvou z plastu. Nazýva ho UTG a podľa výrobcu je tenšie ako ľudský vlas.

galaxy z fold

Najväčší potlesk si ale aj tak zaslúži predná obrazovka. Smiešne malý, 4,6-palcový displej nahradil poriadny panel so 6,2-palcovou uhlopriečkou, ktorý zaberá takmer celú prednú stranu zariadenia. Obrazovka má v hornej časti malý otvor pre selfie kameru.

galaxy z fold 2 4

Galaxy Z Fold 2 v zatvorenom stane konečne pripomína klasický smartfón. Jeho vzhľad korešponduje s dizajnom Galaxy Note20. Má bronzovú povrchovú úpravu, tenké okraje a veľký foto modul na svojej zadnej strane, ktorý obsahuje tri snímače obrazu. Spoľahnúť sa tiež môžeme na 5G pripojenie.

galaxy z fold 2 1

Po oficiálnej osi sme sa viac podrobností nedozvedeli. Neoficiálne správy od známych informátorov ale hovoria o použití čipsetu Snapdragonom 865+, 12 GB RAM (LPDDR5) 256/512 GB úložisku typu UFS 3.1 a 4500 mAh batérii s 25W nabíjaním.

galaxy z fold 2 6

Každý z troch hlavných fotoaparátov by mal mať 12 Mpx rozlíšenie. Hlavný ponúkne optickú stabilizáciu a svetelnosť f/1.8. Ultra široký objektív bude zrejme spojený so svetelnosťou f/2.2. Tretí senzor s clonou f/2.4 poslúži pre priblíženie obrazu.

Dve selfie kamery, jedna vnútorná a jedna vonkajšia, by mali mať zhodne 10 Mpx rozlíšenie, clonu f/2.2 a pevné zaostrovanie. Stále nepríjemne vyzerá avizovaná váha zariadenia na úrovni 279 gramov.

Total
3
Zdieľaní