Známy informátor o Apple Glass: Inteligentné okuliare sa majú predávať za 499 dolárov

Inteligentné okuliare nám podľa Jona Prossera môžu byť predstavené už túto jeseň ako “prekvapenie” popri nových iPhonoch.

Známy technologický informátor, Jon Prosser, prezradil nové informácie ohľadom stále pomerne tajného produktu spoločnosti Apple. Reč je o inteligentných okuliaroch, ktoré sa nám môžu ukázať už túto jeseň. Téme sa venuje server MacRumors.

Nových informácií síce nie je veľa, no vďaka nim máme aspoň drobnú predstavu, čo môžeme od inteligentných okuliarov od Apple očakávať.

Pripravovaný AR doplnok má byť známy ako Apple Glass a jeho cena údajne môže štartovať na hranici 499 dolárov, čo v prepočte vychádza na približne 457 eur. Jednou z ďalších zaujímavých noviniek je, že Apple údajne ponúkne možnosť inštalácie dioptrických šošoviek. Vylepšenie tohto typu však rozhodne nebude zadarmo.

Obidve šošovky ponúknu vlastné displeje, pričom ovládanie celého gadgetu bude prebiehať prostredníctvom gest. Podobne ako Apple Watch, aj Apple Glass si budú zakladať na prepojení s iPhonom.

Ďalšou skvelou správou je, že okuliare majú disponovať LiDAR senzorom a podporou pre bezdrôtové nabíjanie.

Čo sa týka debutu, okuliare podľa Jona Prossera môžu byť predstavené už túto jeseň ako “prekvapenie” popri nových iPhonoch. Ak však stále budú platiť reštrikcie týkajúce sa zhromažďovania osôb, a teda bude musieť predstavenie prebehnúť bez prítomností médií, debut Apple Glass môže byť posunutý až na marec 2021.

Na pulty obchodov sa majú okuliare dopracovať približne rok po predstavení, teda ku koncu 2021 alebo na začiatku 2022.