Šialene zahnutý displej Huawei Mate 40 má ponúknuť 120 Hz obnovovaciu frekvenciu

Čínsky výrobca Huawei už túto jeseň predstaví svoj nový rad špičkových vlajkových lodí. Huawei Mate 40 má ponúknuť aj šialený displej.

Čínsky výrobca Huawei už túto jeseň predstaví svoj nový rad špičkových vlajkových lodí. Niet pochýb, že zariadenia budú excelovať vo všetkých možných smeroch, nehľadiac na chýbajúce služby Google. Jedným z dôkazov pravdivosti tohto tvrdenia je aj nová správa riaditeľa spoločnosti Display Supply Chain Consultants, Rossa Younga, na ktorú upozornil server Gizmochina.

CEO spoločnosti totiž na Twitter zavesil príspevok, v ktorom zverejnil zoznam tohtoročných smartfónov so 120 Hz displejmi. Všimnúť si môžeme všetkých modelov série Samsung Galaxy S20, OnePlus 8 Pro, iPhone 12 Pro či dokonca aj pripravovaného Galaxy Fold 2.

Na zozname sa teda nachádzajú zariadenia, ktoré už existujú, no aj tie, ktoré ešte len čakajú na svoje predstavenie. Do druhej kategórie spadá aj predmetný Huawei Mate 40.

TIP REDAKCIE
Akvizícia Activision Blizzard sa nezaobišla bez vtipov: Hráči tvoria memes ako na bežiacom páse

Ide o takmer nepopierateľný dôkaz, že displej chystaného Mate 40 bude nielen šialene zahnutý, ale aj šialene plynulý. Koniec koncov, vysoká obnovovacia frekvencia je dnes v oblasti vlajkových lodí akousi samozrejmosťou.

Nie je to však len o displeji. Keďže ide o vlajkovú loď, s top-end číslami sa stretneme naprieč celým zariadením. Už vieme, že Mate 40 má byť vybavený novým senzorom so 108 Mpx rozlíšením a 5 nm čipsetom Kirin 1000, ktorý údajne budeme môcť nájsť aj v interiéri pripravovanej série Huawei P50.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať