Huawei už usilovne pracuje na sérii P50. Jej vývoj sa začal ešte pred debutom radu P40

Predstavená bude na jar budúceho roku.

0
Huawei P40

Čínska spoločnosť Huawei má už niekoľko mesiacov usilovne pracovať na sérii P50, ktorá sa nám v celej svojej kráse ukáže na začiatku budúceho roku. O túto kľúčovú informáciu sa s nami podelil Wang Yonggang, generálny riaditeľ radu Huawei P. Téme sa venuje server TargetYouTube.

Výrobca nám tento rok priniesol rad P40, ktorého top-end model P40 Pro dominuje rebríčku najlepších foto smartfónov. Túto pozíciu si Huawei plánuje prostredníctvom série P50 udržať aj budúci rok.

Wang prehlásil, že kompletný vývoj jednej série, ktorý je zakončený debutom, trvá približne 18 mesiacov. Z toho vyplýva, že Huawei muselo na P50 začať pracovať ešte pred marcovým predstavením radu P40.

Výkonný vedúci ďalej uvádza, že každý rok sa pred predstavením nového radu zvolá porada, kde vývojový tím diskutuje o nových technológiách či funkciách, ktorými by mohli pripravované smartfóny vybaviť.

Čo sa týka predstavenia, rovnako ako všetky predošlé generácie, aj rad P50 sa nám ukáže počas jari budúceho roku. Wang taktiež prehlásil, že budúcoročné smartfóny z radu Huawei P budú veľmi inovatívne a konkurencieschopné.

Či je toto tvrdenie pravdivé zrejme ukáže len čas. Rozhodne ale niet pochýb, že výkon radu P50 bude naozaj špičkový. Zárukou má byť implementácia čipsetu Kirin 1000 vyrobeného 5 nm procesom. Ten má debutovať ako súčasť očakávanej vlajkovej lode Mate 40.