Rad Galaxy S20 sa predával horšie ako Galaxy S10: Hlavné dôvody sú hneď dva

Koronavírus a vyššia cena.

2
Samsung Galaxy S20 Ultra
Samsung Galaxy S20 Ultra

Novému radu smartfónov z dielne spoločnosti Samsung sa darilo o niečo menej ako tomu minuloročnému. Po vzájomnom porovnaní predajnosti najpopulárnejších modelov zo sérií Galaxy S10 a Galaxy S20 získame rozdiel o hodnote až 32,6 %. O téme informuje server Android Authority.

Podľa juhokórejskej publikácie The Elec sa malo počas prvého kvartálu 2020 predať okolo 3,5 milióna modelov Galaxy S20+, čo je najobľúbenejší variant zo stále čerstvej série. Najpopulárnejšiemu smartfónu z minuloročnej série, štandardnému Galaxy S10, sa však darilo oveľa lepšie. V rovnakom období minulý rok sa ho totiž predalo až 5,2 milióna kusov.

V porovnaní s minuloročným Galaxy S10 si Galaxy S20+ počas prvého štvrťroku viedol horšie o rovných 32,6 %.

Podobný výsledok získame aj po porovnaní sérií ako takých. Spoločnosti sa počas prvých troch mesiacov 2020 podarilo predať 8,3 milióna zariadení zo série Galaxy S20, zatiaľ čo zo série Galaxy S10 počas rovnakého obdobia minulý rok predala až 10,3 milióna zariadení.

Hlavné dôvody, prečo sa novému radu darilo výrazne horšie ako tomu minuloročnému, sú hneď dva. Väčší podiel na vine sa pripisuje koronavírusu, ktorý ochromil plány asi všetkých existujúcich spoločností. Tesne za ním nasleduje vyššia cena.