V Huawei AppGallery pribudla oficiálna aplikácia futbalovej Premier League

+ rýchla appka portálu Bleskovky.sk.

0
aplikacia

Najvyššia anglická futbalová súťaž Premier League bola kvôli pandémii koronavírusu od 9. marca pozastavená. V týchto dňoch ale padlo rozhodnutie, že sa môže súťaž dohrať, a to za prísnych bezpečnostných podmienok, bez divákov na tribúnach.

To je samozrejme pre fanúšikov kvalitného futbalu dobrou správou. Ešte o niečo lepšia bude pre tých fanúšikov, ktorí používajú niektorý z AG smartfónov výrobcu Huawei. Do obchodu AppGallery totižto dorazila oficiálna aplikácia Premier League.

Dostupná je samozrejme bezplatne a obsahuje množstvo užitočných informácií. Fanúšikovia v nej nájdu štatistiky, podrobné profily hráčov a tímov, výsledky zápasov, tabuľky, pravidelné aktualizácie obsahu alebo spravodajské novinky.

Premier League

Aplikácia Premier League nie je jedinou novinkou v Huawei AppGallery. Nedávno v tomto obchode pribudla aj jedna slovenská aplikácia, spravodajstvo Bleskovky.sk. V tomto prípade však ide o tzv. rýchlu aplikáciu.

Quick Apps – rýchle aplikácie – sú súčasťou používateľskej nadstavby EMUI 10. Ide o aplikácie, ktoré je možné spustiť bez nutnosti ich sťahovania a inštalácie. Sú dostupné v obchode Huawei AppGallery v kategórii Rýchle aplikácie.

Rovnako je možné k nim pristupovať cez Centrum rýchlych aplikácií a môžu byť umiestnené priamo na domovskej obrazovke smartfónu.

aplikacia

Hlavnou výhodou rýchlych aplikácií je, že šetria miesto v úložisku a zároveň spotrebu batérie. Ich aktualizácie prebiehajú automaticky. Toto riešenie navyše šetrí náklady vývojárom, nakoľko nie je potrebné vyvíjať plnohodnotnú aplikáciu, ale len jej zjednodušenú verziu podobnú webovej stránke.