Huawei Mate 40 môže debutovať v októbri. Poženie ho špičkový čipset Kirin 1000

Procesor bude zakomponovaný aj do série Huawei P50.

0
Mate 40 Pro - Zdroj: TS Designer (via Concept Phones)

Čínsky výrobca Huawei tento rok na trh prinesie ešte jeden rad špičkových vlajkových lodí, konkrétne Mate 40. Pripravované modely mal podľa viacerých špekulácií poháňať čipset Kirin 1020, no najnovšie zistenia naznačujú, že úlohu top-end procesoru plniť Kirin 1000 vyrobený 5 nm procesom. O novinke informoval server Gizmochina.

Spoločnosť minulý rok v septembri uviedla na trh vtedy nový čipset Kirin 990 5G, pričom ešte v tom istom mesiaci prišla so sériou Mate 30. Tento rok sa však veci budú mať zrejme trochu inak. Informátor vystupujúci ako Mobile chip expert totiž tvrdí, že Mate 40 debutuje až v októbri. Ďalej dodáva, že Huawei má do konca posledného tohtoročného kvartálu expedovať približne 8 miliónov kusov z tejto série.

Mobile chip expert o Mate 40 (via Gizmochina)

Čo sa týka samotného čipsetu, Kirin 1000 má vystupovať pod kódovým označením „Baltimore“. Ako sme už uvideli vyššie, vyrobený má byť 5 nm procesom, a to spoločnosťou TSMC. Jeho predstavenia by sme sa mohli dočkať už počas septembra.

Kirin 1000 však nebude poháňať len Mate 40. Objaviť sa totiž má aj v interiéri série P50, ktorá oficiálne debutuje v prvom kvartáli budúceho roku. Túto tému sme bližšie spracovali v samostatnom článku.