iphone 12 render

Únik špecifikácií iPhone 12 Pro: Údajne sa dočkáme až 120 Hz displeja

Každý nový rad jednoducho musí byť lepší ako ten predchádzajúci. Čo si však pod pojmom “vylepšenie” máme predstaviť tentokrát?

Spoločnosť Apple má už túto jeseň predstaviť svoj nový rad top-end smartfónov iPhone 12. Kúsky spadajúce do tohtoročnej série so sebou majú priniesť niekoľko šikovných a vrelo vítaných vylepšení.

Ide však o samozrejmosť, keďže každý nový rad jednoducho musí byť lepší ako ten predchádzajúci. Čo si však pod pojmom “vylepšenie” máme predstaviť tentokrát? Ako píše server iPhone Hacks, odpoveď nám prostredníctvom videa objasnil YouTuber EverythingApplePro.

Prepínanie medzi 60 a 120 Hz obnovovacou frekvenciou

Vo videu tvrdí, že Apple testuje varianty iPhone 12 Pro so 120 Hz displejmi. Podľa jeho zdrojov sú inžinieri spoločnosti definitívne rozhodnutí pre 120 Hz panel, nie 90 Hz.

Tím natrafil na niekoľko nepríjemných problémov, no údajne sa mu podarilo väčšinu z nich prekonať. Zaujímavou novinkou v rámci displeja tak má byť dynamická obnovovacia frekvencia, čo znamená, že iPhone 12 Pro bude schopný automaticky prepínať medzi 60 a 120 Hz, a to v závislosti od zobrazovaného obsahu.

Dynamická obnovovacia frekvencia bude bez pochýb oveľa šetrnejšia k batérii ako stabilných 120 Hz. A keď už sme pri batérii, tá má ponúknuť minimálne o 10 % väčšiu kapacitu.

Kvalitnejšie Face ID a menší výrez

Vylepšení sa dočká aj Face ID, ktoré má byť po novom použiteľné z viacerých uhlov. Poteší aj nový dynamický algoritmus, ktorý bude schopný snímať tvár užívateľa opäť o niečo presnejšie a zrejme aj rýchlejšie. V súvislosti s Face ID nesmieme zabudnúť ani na potrebný hardvér, ktorý bol taktiež pozmenený spôsobom, aby výrobca konečne mohol použiť menší výrez.

12 Mpx snímač, no tentokrát o niečo väčší

Špekulácie pred časom hovorili, že Apple vybaví iPhone 12 Pro 64 Mpx hlavným snímačom. To sa však s istotou nestane, nakoľko inžinieri neboli spokojní s výkonom automatického zaostrovania. Preto sa zrejme opäť dočkáme implementácie 12 Mpx snímača. Tento rok však má byť o niečo väčší.

Apple chce vylepšiť výkon automatického zaostrovania, k čomu má dopomôcť LiDAR senzor. Dočkať sa máme aj obrovských vylepšení v oblasti výkonu fotoaparátu pri slabšom svetle.

Spomínaný senzor bude taktiež slúžiť na zlepšenie kvality portrétového režimu. Spoločnosť ho však údajne plánuje využiť aj na portrétové nahrávanie, ktoré môže do zariadení doraziť neskôr ako súčasť softvérovej aktualizácie.

V rámci teleobjektívu môžeme hovoriť o 3x optickom priblížení a podpore pre nočný režim. Širokouhlý snímač ostane nezmenený, a teda nezíska podporu pre nočný režim.

Čo si zatiaľ myslíte o rade iPhone 12? Plánujete presedlať na jedno z pripravovaných zariadení?

Total
3
Zdieľaní