huawei mate 30 Pro

Rad Huawei Mate 40 má ponúknuť špičkový senzor so 108 Mpx rozlíšením

Výsledné snímky fotené týmto objektívom by mali byť oveľa čistejšie a kvalitnejšie pri porovnaní s ostatnými 108 Mpx snímačmi na trhu.

Nadchádzajúca séria vlajkových lodí od spoločnosti Huawei, Mate 40, sa k nám má dopracovať ku koncu tohto roka, presnejšie v októbri. Oficiálnych informácií ohľadom pripravovaných modelov je pomerne málo, a tak sa zatiaľ musíme uspokojiť len so špekuláciami. Tie najnovšie sa týkajú fotoaparátov.

Ako píše server GSMArena, októbrové zariadenia od Huawei majú byť vybavené 108 Mpx hlavným snímačom so skutočne špičkovou kvalitou. Toto tvrdenie znie dôveryhodne, keďže nie je žiadnym tajomstvom, že Huawei je v oblasti fotoaparátov skutočným majstrom. Dôkazom je nedávno zverejnený rebríček DxOMark.

Modely Mate 40 a Mate 40 Pro majú byť vybavené novým objektívom s výrazne vylepšenou optikou. Reč je o 9P, šošovke, ktorá sa má postarať o maximálnu redukciu degradácie a deformácie fotografií. Tieto schopnosti údajne získala vďaka špeciálnemu výrobnému postupu.

Inými slovami, výsledné snímky zachytené zmieneným objektívom by mali byť oveľa čistejšie a kvalitnejšie pri porovnaní s ostatnými 108 Mpx snímačmi na trhu. Významnú úlohu však bude nepochybne zohrávať aj softvér.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Facebook chce zmeniť názov spoločnosti, vieme, čo je za tým!

V oblasti fotoaparátu sa máme dočkať viacerých šikovných vylepšení, no zatiaľ je v tomto ohľade dostupných len veľmi málo informácií.

Ako budú vyzerať?

Na našom webe sme zverejnili dva články týkajúce sa možného dizajnu pripravovaných modelov. Musíme ale poznamenať, že ide len o koncepty, a teda výsledné produkty môžu vyzerať úplne inak. Náhľad vám ponúkame v galérii nižšie.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať