Samsung Galaxy Fold

Pripravovaný Samsung Galaxy Fold 2 údajne nebude podporovať S Pen

Dôvod je prostý. Očakávaný skladací smartfón totiž bude vybavený ultra tenkým sklom, ktoré by nemuselo vydržať nápor vyvíjaný perom.

Už dlhší čas vieme, že Samsung plánuje v auguste popri sérii Galaxy Note20 predstaviť aj ďalší skladací smartfón, konkrétne Galaxy Fold 2. O pripravovanej novinke už čo-to vieme, no aktuálne na povrch vyplávala ďalšia dôležitá informácia, ktorá sklame fanúšikov inteligentného pera S Pen.

Ako informuje server Android Authority, podľa juhokórejskej publikácie The Elec sa Samsung rozhodol neimplementovať podporu pre S Pen do Galaxy Fold 2. Dôvod je prostý. Smartfón totiž bude vybavený ultra tenkým sklom, ktoré by nemuselo vydržať nápor vyvíjaný perom.

Samsung údajne experimentoval s viacerými možnosťami, ako by mohol podporu pre S Pen do svojho nadchádzajúceho skladacieho smartfónu zabudovať. Skúšal polyamid i hrubšie sklo, ktoré sa v oblasti kĺbu zužuje, no výsledok bol v oboch prípadoch rovnaký. Na skladací telefón s podporou pre S Pen si tak zrejme budeme musieť počkať do budúceho roku.

TIP REDAKCIE
Hranicu 1 milióna bodov v AnTuTu prekonal ďalší smartfón, tentokrát od Realme

Z toho vyplýva, že implementácia podpory inteligentného pera je možná, no je až priveľmi riskantná. Inými slovami, skladacie displeje na niečo také zatiaľ nemajú kapacity. Ako príklad môžeme použiť stále čerstvý Galaxy Z Flip, ktorého displej sa dá aj napriek dodatočnej vrstve veľmi jednoducho poškriabať.

Galaxy Fold 2: Čo môžeme očakávať?

Čo sa týka základnej výbavy, Galaxy Fold 2 má doraziť so 7,59-palcovým Flexible Dynamic AMOLED displejom s obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Vedľajší displej ponúkne uhlopriečku 6,23 palca a rozlíšenie 2 267 x 819 pixelov.

Interiér má obsahovať čipset Snapdragon 865 a 4 500 mAh batériu s podporou pre 45 W nabíjanie. V rámci foťákov môžeme hovoriť o 12 Mpx hlavnom snímači, 64 Mpx teleobjektíve a 16 Mpx širokouhlom senzore.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať