playstation 5

Sony má do marca 2021 vyrobiť 5 až 6 miliónov modelov PS5, odklad debutu vyzerá byť nepravdepodobný

Záujemcovia sa taktiež majú pripraviť na vyššiu cenovku. Zdroj uvádza, že cena PlayStation 5 sa môže pohybovať v rozmedzí od 499 do 549 USD.

Podľa najnovšej správy, ktorú nám prinášajú Takashi Mochizuki a Yuki Furukawa, má Sony so svojimi partnermi do marca 2021 vyrobiť približne 5 až 6 miliónov modelov PlayStation 5. Téme sa venuje server Android Central.

Záujemcovia sa taktiež majú pripraviť na vyššiu cenovku. Zdroj uvádza, že cena PlayStation 5 sa môže pohybovať v rozmedzí od 499 do 549 USD. Podľa predošlej správy od Bloomberg malo mať Sony problém s nacenením novej platformy, a to kvôli nedostatku potrebných komponentov.

Odklad sa zatiaľ nekoná

Na internete sa pred časom objavilo viacero zdrojov, podľa ktorých existovalo riziko, že sa debut PlayStation 5 odloží až na začiatok budúceho roka. Podľa všetkého sa však tohto scenára nemusíme obávať. Jedinou výnimkou by bolo, keby sa konkurenčný Microsoft rozhodol posunúť debut Xbox Series X.

Niet pochýb, že za všetkými komplikáciami stojí pandémia koronavírusu. Dokonca aj predstavenie ovládača DualSense musela spoločnosť Sony zorganizovať narýchlo, keďže sa obávala, že by sa skôr či neskôr jeho dizajn a funkcie stali predmetom úniku. Čo sa týka dizajnu samotnej konzoly, ten sa výrobcovi zatiaľ darí udržať v tajnosti.

Podľa aktuálneho plánu má PlayStation 5 debutovať na konci tohto roka.

Total
9
Zdieľaní