Ovládač k PS5 odhalený: Takto bude vyzerať nový DualSense

Spoločnosť Sony nám konečne ponúkla prvý náhľad na nový ovládač k očakávanej konzole PlayStation 5. Nesie názov DualSense.

Spoločnosť Sony nám konečne ponúkla prvý náhľad na nový ovládač k očakávanej konzole PlayStation 5. Nesie názov DualSense a okrem vylepšeného dizajnu nám prináša aj nové funkcie. Téme sa venuje server GameSpot.

Už na prvý pohľad si môžeme všimnúť, že ovládač bude trochu oblejší ako jeho predchodca. Takmer všetko však ostalo na pôvodnom mieste, čo by malo prechod z PS4 na PS5 výrazne uľahčiť.

DualSense (via gamespot.com)

Nový dizajn a možnosti

Najvýraznejšou zmenou je vizuálne prevedenie. Okrem “dvojtónového dizajnu” si môžeme všimnúť aj zmenu umiestnenia svietiacej časti. Po novom sa totiž nachádza na prednej strane.

Nový DualSense zrejme bude trochu masívnejší ako DualShock. Zatiaľ sme však nemali možnosť sa o tomto tvrdení presvedčiť, keďže nepoznáme jeho presné proporcie.

Vďaka úprave tvaru výrobca dokázal ovládač vybaviť novými funkciami ako Adaptive Triggers či Haptic Feedback, ktoré posunú zážitok z hrania na úplne novú úroveň.

TIP REDAKCIE
Windows 11 čaká skvelé vylepšenie: Pribudnúť má podpora pre widgety tretích strán
DualSense (via gamespot.com)

Nabíjanie cez USB-C port

Nabíjateľná batéria síce nie je žiadnou prekvapujúcou novinkou, no mnohých rozhodne poteší, že proces nabíjania bude prebiehať prostredníctvom USB-C portu.

Integrovaný mikrofón

S DualSense taktiež už naďalej nebudete potrebovať slúchadlá s mikrofónom. Ten bol totiž zabudovaný priamo do jeho oblého tela.

Share nahradil Create

Sony sa taktiež rozhodlo odstrániť tlačidlo Share a nahradiť ho tlačidlom Create. Zatiaľ nie je úplne jasné, aký je medzi nimi rozdiel, no dodatočných informácií by sme sa mali dočkať už čoskoro.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať