Google Pixel 4 v teste DxOMark. Prvé priečky rebríčka neohrozil

8. priečka.

0
google pixel 4

Experti z francúzskej spoločnosti DxOMark sa už stihli pozrieť aj na foto schopnosti nového vlajkového modelu od Google. Pixel 4 fotí rozhodne lepšie ako jeho predchádzajúca generácia.

Hviezdy rebríčka DxOMark ale na druhú stranu ani zďaleka neohrozil, čo zrejme bude pre niektorých užívateľov miernym sklamaním. Patrí mu ôsme miesto, zaradil sa teda hneď za modelom Galaxy S10+, ktorý bol predstavený v prvom štvrťroku.

Google Pixel 4 zaznamenal kombinované hodnotenie 112 bodov. 117 bodov získal za fotografiu, 101 bodov za video. Pre porovnanie, prvý Huawei Mate 30 Pro dosiahol kombinované skóre 121 bodov. 131 bodov za fotografie, 100 bodov za video záznam. Google svoju novú vlajkovú loď po prvý krát vybavil dvoma snímačmi obrazu.

google pixel 4
Foto: DxOMark

Hlavný snímač obrazu má veľkosť 1/2.55″, rozlíšenie 12,2 Mpx, svetelnosť f/1.7 a veľkosť jednotlivých obrazových bodov dosahuje 1.4 μm. Hlavný fotoaparát je opticky stabilizovaný, čo platí aj o druhom snímači obrazu s tele objektívom.

Ten má rozlíšenie 16 Mpx, veľkosť 1/3.6″ a svetelnosť f/2.4. Nechýba PDAF Dual Pixel zaostrovanie, LED blesk alebo video v maximálnom 4K rozlíšení pri 30 FPS. Primárny je ale záznam videa v 1080p kvalite so snímkovaním 30/60 FPS.

Recenzenti ocenili rýchle a presné zaostrovanie, kvalitnú expozíciu za akýchkoľvek svetelných podmienok, živé a presné farby alebo dobrú detailnosť snímok pri využití funkcie priblíženia obrazu.

Autori však natrafili na šum, stratu detailov v bežnom režime snímania a nepresnosti v odhade hĺbky ostrosti (bokeh). V rámci záznamu videa autori kladne ohodnotili detailnosť záberov pri natáčaní v interiéri aj v exteriéri, široký dynamický rozsah, živé farby a presné vyváženie bielej, či pomerne účinnú stabilizáciu a presné automatické zaostrovanie.

google pixel 4
Foto: Google

Napriek nižšiemu hodnoteniu má Google Pixel 4 výkonný duálny fotoaparát, ktorý podporujú prepracované softvérové algoritmy. Zariadenie však nemá širokouhlý objektív, na ktorý stavili výrobcovia konkurenčných vlajkových lodí. DxOMark ho vo svojom testovaní zohľadňuje, Pixel 4 teda zaň body získať nemohol.

TIP REDAKCIE
ZOZNAM: Nová aktualizácia pre iOS prichádza s ďalšími opravami

To nakoniec platí aj o samostatnom ToF senzore, ktorý vo výbave chýba. Vďaka nemu by Pixel 4 získal lepšie hodnotenie za presnejší odhad hĺbky ostrosti. Konkurencia je v týchto bodoch jednoducho vo výhode. V rebríčku DxOMark zatiaľ chýba iPhone 11 Pro, ktorý však tvorcovia istotne neobídu. Podľa prvých recenzií to zatiaľ vyzerá tak, že fotí výborne.