iPhone 11 Pro a prvé recenzie: Vyniká vo výdrži batérie aj v kvalite záberov

Apple je zatiaľ spokojný.

1
iPhone 11 Pro
iPhone 11 Pro

Internetom začali kolovať prvé odborné testy troch iOS noviniek z dielne firmy Apple. Kalifornské jabĺčko tento rok vylepšilo fotoaparáty a zväčšilo kapacity akumulátorov, čo sa logicky odrazilo na záveroch recenzií. iPhone 11 Pro má skvelú výdrž a vraj dobre fotí.

V jednom aj druhom tvrdení sa zhoduje hneď niekoľko populárnych online médií, medzi ktorými nechýba The Verge, Engadget a ani Tom’s Guide.

The Verge

Nilay Patel z The Verge píše, že duo iPhone 11 Pro a Pro Max ponúka fotoaparáty pre tých najnáročnejších. Pozornosť si tu vraj nezaslúži iba čerstvo pridaný ultra-širokouhlý objektív so 120-stupňovým pohľadom, ale aj samotná kvalita záberov.

Na konkrétne čísla si ale budeme musieť ešte chvíľu počkať. Odborníci z DxOMark totiž ešte stále nezverejnili ich recenziu, na ktorú čaká celý mobilný priemysel.

„Ak ide o displej alebo fotoaparáty, tak som veľmi náročný zákazník, preto si zaobstarám Pro. Fotoaparáty na zadnej strane iPhone 11 a 11 Pro sú tak vylepšené, že sú po veľmi dlhej dobe hodné medziročnej výmeny.“

Nilay rovnako chváli výdrž na jedno nabitie, v čom má prsty kombinácia energeticky efektívnejšie hardvéru a hrubšej konštrukcie. Apple potreboval viac priestoru, aby mohol zväčšiť kapacity batérií, preto mu nezostávalo nič iné, ako obetovať dizajn.

iPhone 11 Pro

Engadget

Podobne ako The Verge, aj renomovaný web Engadget chváli trojitý fotoaparát vrátane výdrže a vylepšeného displeja. Nový Super Retina XDR panel je vraj pri používaní cítiť už od prvého kontaktu s iOS novinkou. Má krajšie aj jasnejšie farby.

„Nová vlajková loď Apple je vybavená novými komponentmi, no tie najväčšie zmeny, ktoré vyčnievajú, sú flexibilný trojitý fotoaparát a značne vylepšená výdrž batérie.“

Čo sa týka batérií, 3 190 a 3 500 mAh kapacity dokážu s energeticky efektívnejším čipsetom Apple A13 fungovať až o niekoľko hodín dlhšie ako minuloročný iPhone XS. V prípade iPhone Pro je reč o 12 a v prípade modelu Pro Max až o 14 hodinách kombinovanej prevádzky.

TIP REDAKCIE
Honor 8S oficiálne: Absolútny základ za absolútne nízku cenu

iPhone 11 Pro

Tom’s Guide

Špičkový fotoaparát, špičková výdrž a špičkový displej. Podobne znejúca pieseň zaznela aj zo strany webu Tom’s Guide, kde si tiež posvietili na všetko podstatné.

OLED panel na prednej strane iPhone 11 Pro ponúka trošku slabšiu svietivosť ako konkurenčný Galaxy Note 10 Plus z dielne firmy Samsung. Rozdiel však príliš veľký nie je. Slušných 1 200 nitov (pri HDR obsahu, ináč 800) ešte stále patrí do prvej ligy. A to isté platí o farbách. Super Retina XDR pokrýva tiež slušných 118 percent sRGB štandardu.