mate 30 Pro

Huawei Mate 30 Pro by mohol zvládnuť aj 8K video. V Európe sa však asi predávať nebude

Posledný deň pred oficiálnym predstavením nových smartfónov Huawei na čele s vlajkovým Mate 30 Pro vrcholia špekulácie o možnej trhovej dostupnosti.

Posledný deň pred oficiálnym predstavením nových smartfónov Huawei na čele s vlajkovým Mate 30 Pro vrcholia špekulácie o možnej trhovej dostupnosti a schopnostiach výkonných fotoaparátov.

Ako už iste mnohí viete, Huawei Mate 30 Pro nebude disponovať aplikáciami a službami od Google. Tie sú kľúčové pre plnohodnotné využívanie smartfónov s operačným systémom Android. Bežní spotrebitelia sa tak prípadnej kúpe takéhoto smartfónu asi vyhnú, obzvlášť, ak by mali za zariadenie zaplatiť sumu pohybujúcu sa niekde okolo jednej tisícky eur.

TIP REDAKCIE
Huawei Mate 30 Pro: Sledujte s nami predstavenie naživo!

Huawei preto zrejme nebude predávať nové zariadenia zo série Mate 30 v niektorých častiach sveta. Túto teóriu nepodporuje len náš zdroj, ale aj potvrdzuje holandský server letsgodigital.org. Podľa jeho zdrojov z prostredia výrobcu sa Mate 30 Pro, Mate 30, Mate 30 Lite a edícia Porsche Design nebude predávať v strednej Európe.

mate 30 Pro
Foto: Teme (特米), Twitter

Konkrétne menuje krajiny ako Francúzsko, Španielsko, Nemecko, Taliansko či Spojené kráľovstvo. Ide o významné trhy, ktoré budú logicky nasledované menšími krajinami, počnúc našou.

To, že nebude Huawei Mate 30 Pro dostupný na Slovensku naznačujú aj informácie, ktoré sa nám podarilo získať v prostredí slovenských operátorov. Ak by si chcel niekto Mate 30 predsa len zakúpiť, obrátiť sa bude musieť na medzinárodné e-shopy, ktoré k nám budú schopné doručiť zariadenia z ázijskej distribúcie.

Huawei Mate 30 Pro

Podobne ako predchádzajúca generácia, aj Mate 30 Pro bude vybavený výkonnými fotoaparátmi. Hlavný obrazový snímač má mať veľkosť 1/1.5” a rozlíšenie 40 Mpx. Okrem výborných fotografií by mal vedieť zhotoviť aj kvalitné video.

Momentálne rezonuje hlavne neoverená informácia o absurdnom snímkovaní pri zázname spomaleného videa. 7 680 FPS je extrémnou hodnotou.

Mate 30 Pro
Zdroj: Teme (特米), Twitter

Buď Huawei významne navýši kapacitu dedikovanej operačnej pamäte na snímači obrazu, alebo použije softvérové kúzla, interpoláciu so strojovým učením. Ak by aj Mate 30 Pro skutočne dokázal vyhotoviť spomalené video so snímkovaním 7 680 FPS, bude mať pravdepodobne nižšie rozlíšenie a minimálnu dĺžku.

Informácia o slow-mo videu so 7 680 FPS pochádza z čínskeho zdroja IT Home. V podstate je jediný, ktorý takéto snímkovanie spomína. Číslo „7 680“ by sa dalo spojiť s inou schopnosťou fotoaparátov – videom v rozlíšení 7 680 x 4 320 pixelov, teda 8K (formát 16:9).

Zdroj: Teme (特米), Twitter

Mate 30 Pro poženie najnovší čipset divízie HiSilicon, typ Kirin 990, ktorý má kapacity na to, aby dokázal spracovať video v 8K rozlíšení pri 30 FPS. Veľký snímač obrazu s vysokým rozlíšením by túto schopnosť len podporil.

Na druhej strane je otázka, či má v súčasnosti vôbec zmyslel vstupovať mobilným zariadením do 8K rozlíšenia. 8K televízor alebo monitor veľa užívateľov doma asi nemá. Kvalitné 4K video s optickou stabilizáciou pri 60 FPS bude určite rozumnejším riešením.

Ako to nakoniec bude, sa dozvieme už zajtra. Priamy prenos štartuje o 14:00 hod. nášho času a sledovať ho môžete vo videu nižšie. Na extrémne spomalené video či 8K záznam sa treba zatiaľ treba pozerať s patričným nadhľadom a určite sa ne nemôže nikto spoliehať.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať