Huawei Mate 30 Pro má mať šialený 7680 FPS slow-motion!

Od predstavenia Huawei Mate 30 Pro nás už nedelia ani 2 dni, a tak sa začína objavovať čoraz viac informácií o jeho funkcionalite.

Od predstavenia Huawei Mate 30 Pro nás už nedelia ani 2 dni, a tak sa začína objavovať čoraz viac informácií o jeho funkcionalite. Aj napriek tomu, že sa toto zariadenie možno nedostane na Slovensko (minimálne nie oficiálnou cestou) je dobré pozrieť sa, na čom pracovala taká veľká firma, akou Huawei nepochybne je.

S novinkami prišiel čínsky web ITHome, ktorý neskôr citovali servery XDA-DevelopersAndroid Authority. Správa o šialenom slow-mo režime na Mate 30 Pro pritom pochádza zo stojana určeného práve pre vystavený Mate 30 Pro. Na stojane je vypísaných niekoľko najväčších funkcií.

Jedna z najzaujímavejších kúskov informácie je zmienka o 7 680 FPS režime pri natáčaní videa, čo je 8-násobok toho, čo momentálne ponúkajú iné vlajkové lode (960 FPS).

Ako sa to Huawei mohlo podariť?

Pre natočenie 960 FPS videa používajú výrobcovia špeciálnu, dedikovanú pamäť (DRAM), ktorej úlohou je zaznamenávať spomalené video či fotografie. Nachádza sa totiž priamo na senzore. Nie všetky firmy však používajú túto techniku. XiaomiHuawei sa rozhodli ísť cestou interpolácie, čo znamená, že do spomaleného videa pridávajú duplikované snímky, vďaka čomu dĺžku záberu doslova zdvojnásobujú.

Momentálne nie je jasné či Huawei Mate 30 Pro má vo výbave oveľa viac dedikovanej pamäte, ktorá by bola schopná zaznamenať tak šialené snímkovanie alebo či opäť išiel cestou interpolácie (náš tip). Zároveň ešte nie je nič isté. Či funkcia skutočne príde sa dozvieme až počas predstavenia.

O zvyšku výbavy Huawei Mate 30 Pro sme sa už niekoľkokrát venovali v samostatných článkoch. Najnovší z nich si môžete prečítať na tomto odkaze.