Huawei Mate 30 Pro vraj nepríde na Slovensko. Dôvod je jasný

Huawei sa mal rozhodnúť, že novinku z radu Mate 30 na Slovensku neponúkne.

3

Predstavenie Huawei Mate 30 Pro prebehne už tento štvrtok o 14:00. Sledovať ho môžete online spolu s nami. Bohužiaľ, vyzerá to tak, že na Slovensku sa nakoniec kúpiť nebudú dať. Nasvedčujú to informácie z vlastných zdrojov v operátorských radoch, ktoré sa zhodujú so zisteniami zahraničných médií.

Huawei Mate 30 Pro má byť, prirodzene, najnovším a najvybavenejším smartfónom čínskej spoločnosti, na ktorý sa teší nejeden záujemca aj u nás, na Slovensku. Tešiť sa však s najväčšou pravdepodobnosťou budeme zbytočne. Čínska firma sa totiž mala rozhodnúť, že novinku na náš, ani susedný trh neprinesie.

Pripravená je špičková výbavá

Mate 30 Proponúknuť najnovší čipset Kirin 990, 12 GB operačnej pamäte RAM, štyri fotoaparáty (40 Mpx + 40 Mpx + 8 Mpx + ToF) a 4 500 mAh batériu. Chýbať nemá ani tzv. vodopádový displej, ktorý má byť po bokoch zakrivený až o 90 stupňov.

Spoločnosť síce pokračovala s vývojom nových smartfónov, zároveň však bojovala s prísnym nariadením prezidenta Spojených štátov amerických, Donaldom Trupom. Ten totiž pridal Huawei na čiernu listinu. Americké spoločnosti tak nemôžu s Huawei obchodovať, čo sa dotklo aj licencií pre Google aplikácie a služby.

Huawei Mate 30 Pro tak nepríde s plnohodnotným Android 10. Chýbať mu budú aplikácie ako Google vyhľadávanie, Gmail, YouTube, Disk, Mapy či ďalšie. Práve toto má byť hlavný dôvod, prečo sa Mate 30/30 Pro/30 Lite na Slovensku neobjavia.

Momentálne nie je jasné či sa Huawei novinku rozhodne predávať len vo vybraných krajinách alebo bude takto razantne pristupovať ku všetkým trhom. Všetko sa rozuzlí už o 2 dni, t.j. 19. septembra o 14:00. Prijmite tak naše pozvanie a poďte predstavenie sledovať s nami.