Kolobežka so značkou Mercedes-Benz

Luxus na dvoch kolesách: Mercedes-Benz predstavil elektrickú kolobežku

Renomovaný výrobca z automobilového priemyslu zaútočil na nový trhový segment. Mercedes-Benz prináša vlastnú kolobežku na elektrickú energiu.

Renomovaný výrobca z automobilového priemyslu zaútočil na nový trhový segment. Mercedes-Benz prináša vlastnú kolobežku na elektrickú energiu, ktorá bude po boku elektrického SUVčka EQC súčasťou modelového radu EQ.

Nemecký gigant nám však zatiaľ neprezradil žiadne bližšie detaily, preto nepoznáme rýchlosť, dojazd a ani použité technológie. Rovnako nemáme k dispozícii ani príliš veľa fotografií. Ako píše The Verge, momentálne sú iba dve.

K tichému poodhaleniu elektrickej kolobežky so značkou Mercedes-Benz došlo počas autosalónu vo Frankfurte.

“Tieto obratné, elektrinou poháňané kolobežky sú perfektným spôsobom, ako rýchlo prejsť krátke vzdialenosti bez toho, aby ste ublížili životnému prostrediu,” tvrdí materská firma Daimler.

Kolobežka vznikla vďaka spolupráci so švajčiarskym výrobcom Micro, ktorý výrobcovi luxusných automobilov poskytol svoje tvrdo vybudované vedomosti a pokročilé technologické riešenia.

Dvojkolesová novinka so skladacou konštrukciou bude k dispozícii začiatkom nadchádzajúceho roka za zatiaľ nešpecifikovanú sumu. Nízka však rozhodne nebude. Ide tu predsa o produkt z portfólia firmy Mercedes-Benz.