Microsoftu sa skutočne darí, za celý fiškálny rok si zarobil až 125,8 miliardy dolárov

Microsoftu sa v poslednom čase skutočne darí, o čom svedčia aj finančné výsledky za Q4 2019. Gigant si teda prechádza “rekordným fišikálnym rokom”.

Microsoftu sa v poslednom čase skutočne darí, o čom svedčia aj finančné výsledky za štvrtý kvartál 2019. Gigant podal naozaj úctyhodný výkon, vďaka čomu si prechádza “rekordným fišikálnym rokom”, informuje Engadget.

Za úspechom podľa generálneho riaditeľa spoločnosti Satyu Nadella stoja pevné partnerstvá s poprednými spoločnosťami v každom odvetví.

Microsoft si za posledný štvrťrok zarobil 33,7 miliardy dolárov, čo reprezentuje medziročný nárast až o 12 percent. Celkovo, teda za celý fiškálny rok, gigant zaznamenal výnos vo výške 125,8 miliardy dolárov, čo je o presne 14 percent viac, než koľko zarobil za predchádzajúci rok.

Oddelenie gamingu stagnuje

Najviac sa vyšvihol segment Intelligent Cloud, a to o celých 19 percent. Jeho čistý príjem totiž tvorí 11,4 miliardy dolárov. Skvelým pokrokom sa však chváli aj oddelenie Productivity and Business Processes, ktoré zaznamenalo medziročný nárast vo výške až 14 percent. Najmenej ziskový bol segment Personal Computing, ktorého príjem vzrástol “len” o 4 percentá.

Na druhú stranu, nie každé oddelenie sa pýši plusovými číslami. V poslednom štvrťroku sa príliš nedarilo divízii gamingu, ktorej príjem klesol o 3 percentá. Vyzerá to, že softvér a služby spojené s konzolou Xbox jednoducho strácajú popularitu.

TIP REDAKCIE
Xiaomi 12 bude predstavený v decembri: Pozrite si prehľad základných špecifikácií!

Gigant nenechá veci len tak ležať

Microsoft však plánuje nepriaznivú situáciu v oblasti gamingu napraviť. Počas eventu E3, ktorý sa konal v júni, naznačil príchod nového systému známeho zatiaľ ako Project Scarlett. Ten má byť až niekoľkonásobne výkonnejší ako Xbox One X. Spolu s novou konzolou spoločnosť plánuje vydať aj niekoľko skvelých herných titulov, pričom už v októbri sa dočkáme očakávanej streamovacej služby xCloud.

Total
13
Zdieľaní
Total
13
Zdieľať