Xbox One X je tu! Ponúka šialených 6 teraflopov výkonu a 12 GB RAM!

Po mesiacoch rôznych špekulácií je „Project Scorpio“ oficiálne tu. Microsoft ho v noci na dnes predstavil pod označením Xbox One X.

Po mesiacoch rôznych špekulácií je „Project Scorpio“ oficiálne tu. Microsoft ho v noci na dnes predstavil pod označením Xbox One X. Nová konzola bude stáť 499 € a predávať sa začne 7. novembra, a to aj u nás, na Slovensku.

Všetko príslušenstvo, ktoré môžete mať k prvému Xbox One bude kompatibilné aj s novou konzolou. Okrem toho budú podporované aj všetky hry z Xbox One, ako aj Xbox 360 (tie, pre ktoré bola pripravená podpora).

Xbox One X: Obrovský výkon

Nová konzola ponúka 6 teraflopov grafického výkonu, čo je viac než jeho hlavný konkurent, PlayStation 4 Pro ponúkajúci len 4,2 teraflopov. Microsoft v Xbox One X používa vlastnú GPU, ktorá je taktovaná na 1 172 MHz, čo je oproti taktu 853 MHz na Xbox One poriadny rozdiel. Nechytá sa ani PS4 Pro od Sony ponúkajúca 911 MHz. Microsoft konzolu taktiež vybavil Ultra HD Blu-ray prehrávačom pre 4K filmy a 1 TB úložiskom. Nechýba ani 12 GB operačnej pamäte RAM (GDDR5).

TIP REDAKCIE
Známu kryptomenovú burzu napadli hackeri, ukradli milióny dolárov

Microsoft už dávnejšie potvrdil, že 900p a 1080p hry z Xbox One pobežia na Xbox One X v 4K rozlíšení a že hry z Xbox One a Xbox 360 pobežia lepšie. Spoločnosť tým pravdepodobne myslela stabilnejší chod, resp. chod bez poklesu FPS.

Firma zároveň tvrdí, že Xbox One X je najmenší Xbox vôbec. Jedným z prvých titulov bežiacich na natívnom 4K rozlíšení bude Forza Motorsport 7. Pozrite si 5 minút z hrania tohto titulu.

Microsoft si pre budúcich majiteľov Xbox One X pripravil 22 „exkluzívnych titulov pri spustení“, vrátane Crackdown 3, Forza Motorsport 7 a Sea of Thieves.

Nová konzola má byť celosvetovo dostupná 7. novembra za 499 €, resp. £449.

Total
28
Zdieľaní
Total
28
Zdieľať