Takto by to malo vyzerať

Microsoft pracuje na ovládači pre smartfóny. Pripomína Nintendo Switch

Microsoft pracuje na novom hernom ovládači. Keď s ním skombinujeme mobilný telefón, tak pripomína hybridnú konzolu Switch.

Microsoft pracuje na novom hernom ovládači. Keď s ním skombinujeme mobilný telefón, tak pripomína hybridnú konzolu Switch. Nie je sa však ani čomu čudovať. Dielo spoločnosti Nintendo zožalo obrovský úspech, takže je iba otázkou času, kedy z neho začnú čerpať inšpiráciu iní výrobcovia.

Záhadný projekt giganta odhalili uniknuté dokumenty, ktoré súvisia s vývojom novinky. Upozornil na ne web TechSpot aj WindowsCentral.

Herný ovládač vyzerá za bežných okolností tak isto ako tradičné ovládače. Veci sa zmenia až po tom, čo nahradíme strednú časť rozoberateľnej konštrukcie za smartfón. Keď tak spravíme, od toho okamihu budú pri hraní mobilného titulu k dispozícii dodatočné fyzické tlačidlá, ktoré citeľne zlepšia komfort používateľa.

“Keďže sa smartfóny a tablety stali všadeprítomnými, platí to i o mobilnom hraní. Nie je žiadnym prekvapením, že sú populárne hry pre tieto platformy zamerané na dotykovú interakciu. Tak či tak ale existujú typy hier, ktoré nie sú optimalizované pre mobilné zariadenia,” uvádza text z dokumentov.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Netflix výrazne zvyšuje cenu svojho predplatného

Kedy sa ale niečoho takého dočkáme? Keďže si Microsoft dal medzičasom patentovať dizajn, tak nás už zrejme nenechá príliš dlho čakať. Nič bližšie momentálne nevieme.

Total
36
Zdieľaní
Total
36
Zdieľať