Novinka od spoločnosti Sennheiser

Sennheiser predstavil herné slúchadlá. Nemajú káble a vyzerajú brutálne

V hernom priemysle sa objavil ďalší hráč. Sennheiser neprináša novú hru, novú klávesnicu alebo novú stoličku pre hráčov, ale špičkové slúchadlá GSP 670.

V hernom priemysle sa objavil ďalší nebezpečný hráč. Sennheiser neprináša novú hru, novú klávesnicu alebo novú stoličku pre hráčov, ale špičkové slúchadlá, ktoré si bez akýchkoľvek pochýb získajú priazeň nejedného náročného používateľa.

Ako uvádza tlačová správa, uzatvorený headset GSP 670 kombinuje vysokokvalitný Hi-Fi zvuk s pokročilým mikrofónom a množstvom veľmi praktických funkcií. Rovnako však stojí za zmienku aj futuristický dizajn s hranatými krivkami alebo absencia káblov. Novinka funguje vďaka technológii Bluetooth bezdrôtovo.

Aj napriek tomu dokáže ponúknuť takmer nulovú odozvu, tvrdí výrobca. Spoločnosť Sennheiser nezabudla dokonca ani na rozdelenie ovládania hlasitosti. Jeden otočný mechanizmus na konštrukcii slúži pre reguláciu úrovne zvukov v hre a druhý zase pre reguláciu úrovne zvukov v chate so spoluhráčmi.

Novinka od spoločnosti Sennheiser
Novinka od spoločnosti Sennheiser

Špičková audio kvalita

Čo sa týka spomínaného mikrofónu, v technickej špecifikácii novinky figuruje zmienka, že ponúka efektívne potláčanie hluku, kvalitu pre profesionálov a aj to, že je celý flexibilný. Keď ho navyše dáme ho vertikálnej polohy, slúchadlá automaticky aktivujú mute, aby sa náhodou nestalo niečo, čo by potom mohol niekto ľutovať.

Ak niekoho zaujímajú aj konkrétne čísla, tak frekvenčný rozsah dosahuje 10 až 7 300 Hz a citlivosť -47 dBV/Pa. V prípade slúchadiel hovoríme o frekvenčnom rozsahu od 10 do 23 000 Hz a akustickom tlaku o veľkosti 112 dB. K dispozícii sú ale aj kodeky aptX LL vrátane AAC, čo znamená, že si užijeme vysokú kvalitu i pri bezdrôtovom spojení so smartfónom.

TIP REDAKCIE
Sony chce žalovať firmu, ktorá predáva bočné kryty na PlayStation 5
Novinka od spoločnosti Sennheiser
Novinka od spoločnosti Sennheiser

Špeciálna aplikácia

Majitelia headsetu GSP 670 budú mať okrem iného k dispozícii aj originálnu aplikáciu, kde nájdu podrobné nastavenia. Vďaka tomu si môžu prispôsobiť audio výstup podľa vlastného gusta.

Výdrž plne nabitej batérie dosahuje podľa slov výrobcu okolo 20 hodín, čo je vzhľadom ku kvalite audia naozaj slušné. Prítomný inteligentný systém sa navyše stará o automatické zapínanie a vypínanie. Stačí si headset iba nasadiť na hlavu a o všetko ostatné sa postarajú moderné technológie.

Zatiaľ však nevieme, kedy a za koľko ho bude spoločnosť Sennheiser predávať. Viac informácií by sme mali vedieť v neďalekej budúcnosti.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať