Nintendo Switch

Konzola Nintendo Switch Pro ponúkne hranie v 4K rozlíšení, predstavená má byť už v najbližších dňoch

Predaj môže odštartovať na jeseň.

Očakávaná a v poslednom období pomerne často spomínaná konzola Nintendo Switch Pro nám údajne môže byť predstavená už v najbližších dňoch, konkrétne ešte pred začatím podujatia E3, ktoré sa koná od 12. do 15. júna. Na pulty obchodov by sa tak mohla dopracovať niekedy v septembri alebo v októbri, informuje web Android Authority.

Dôvod pre skoršie predstavenie je pomerne logický. Výrobca bude mať dostatok času na to, aby vyzdvihol všetky kvality novej generácie, pričom konferencia E3 bude vyhradená pre vydavateľov a ich predstavenia prichádzajúcich titulov.

S ďalšími pozitívnymi novinkami prichádza server Bloomberg. Tvrdí, že vylepšená verzia Nintendo Switch bude stáť približne, i keď zrejme skôr viac ako 299 dolárov. Môžeme teda očakávať, že u nás sa cena bude pohybovať v rozmedzí od 300 do 400 eur. Zrejme teda bude o niečo drahšia ako pôvodný model, ktorý debutoval ešte v roku 2017. Nie však o veľa.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Štát ľuďom začal posielať SMS. Dodržiavajte lockdown, vyzýva v správe

S expedovaním konzoly by sa mohlo začať už v júli, aby malo herné štúdio dostatok kusov na sklade ešte pred tým, ako sa spustí oficiálny predaj. Tempo výroby sa má časom, presnejšie v poslednom štvrťroku (október až december), razantne zrýchliť.

Fortnite na Nintendo Switch (FOTO Lukáš Zachar)

Nintendo Switch Pro ponúkne hranie v 4K rozlíšení

A čo špecifikácie? V tomto smere sú informácie poskromnejšie, no s prázdnymi rukami vás nenecháme. Nintendo Switch Pro bude disponovať 7-palcovým OLED panelom s rozlíšením 720p. Po zapojení do TV však získate možnosť hrať až v 4K rozlíšení, čo je výrazný pokrok oproti doterajšiemu 1080p rozlíšení. Táto navýšená kapacita naznačuje, že konzola bude vybavená grafikou od NVIDIA.

Aktuálna cena súčasnej verzie konzoly Nintendo Switch

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať