Toto je Autosync: Služba, ktorá môže nahradiť odchádzajúcu funkcionalitu z Disku a Fotiek Google

Ako sme vás už informovali v jednom z našich článkov, Google sa rozhodol ukončiť podporu automatickej synchronizácie súborov medzi Diskom a Fotkami Google.

Ako sme vás už informovali v jednom z našich článkov, Google sa rozhodol ukončiť podporu automatickej synchronizácie súborov medzi Diskom a Fotkami Google. Portál Android Police však zistil, že za šikovnú funkcionalitu zrejme existuje náhrada.

Hovoríme o Autosync pre Disk Google. Ide o aplikáciu tretej strany, ktorá má síce niekoľko nedokonalostí (viď. nižšie), no v blízkej budúcnosti môže dobre poslúžiť. Jej cieľom je poskytnúť používateľovi možnosť obojsmernej synchronizácie súborov medzi Diskom a vaším telefónom, čím v podstate nahrádza Zálohovanie a synchronizáciu.

Ako na to?

Do aplikácie sa prihlásite cez váš účet Google. Následne vás služba vyzve k vytvoreniu testovacieho priečinku, na ktorom si máte vyskúšať ponúkané funkcie. Po vykonaní tohto úkonu vás Autosync upozorní, že vytvorené priečinky sa zobrazia nielen na Disku, ale aj vo vašom telefóne, pričom sa oba budú navzájom synchronizovať (čo môže byť zmenené v nastaveniach). Po úspešnom dokončení “prológu” sa konečne dostávate do hlavného menu.

Hromada možností

Hlavné menu ponúka mnoho informácií a nastavení. Prostredníctvom ponúkaných možností môžete napríklad sledovať dátum a čas poslednej synchronizácie či si zobraziť prehľad najnovších úprav. Ďalej, po potiahnutí prstom k Synchronizovaným priečinkom sa vám naskytne náhľad na všetky priečinky, ktoré sú v rovnováhe, čiže sú správne zosynchronizované.

Pokiaľ sa nechcete spoliehať na automatické synchronizácie a chcete vykonať jednu manuálne, stačí vám ťuknúť na príslušnú ikonu nachádzajúcu sa v hlavnom menu. Tí, ktorí si radi užívajú komfort automatických procesov, majú možnosť sa v nastaveniach (tri bodky) pohrať s pravidelnosťou synchronizácií, čiže ako často ich bude aplikácia vykonávať. Minimálna hodnota je 5 minút, maximálna zas až 24 hodín.

Okrem týchto skvelých možností si však môžete nastaviť aj limity v oblasti nahrávania a sťahovania súborov, prepnúť na tmavý režim či posilniť bezpečnosť služby nasnímaním odtlačku prstu.

TIP REDAKCIE
Nové modely MacBookov Pro údajne ponúknu mini-LED displeje s obnovovacou frekvenciou 120 Hz

Nevýhody? Obmedzenia

Ako sme však spomenuli v úvode tohto článku, nevýhoda služby spočíva v jej obmedzeniach, čo je pre mnohých príliš veľké sústo. Základná verzia Autosync vám totiž umožňuje synchronizovať len jeden priečinok, nie celý Disk Google. Ide o skutočne nepríjemné obmedzenie, no aj napriek nemu služba postačí každému, kto ju chce využiť len na obyčajné nahrávanie fotografií na online úložisko od Google.

Dostupné však budú aj platené verzie služby, a to hneď 3. Prvá, ktorá dá červenú reklamám, stojí 1,99 EUR. Druhá, ktorá vám umožní synchronizovať viacero priečinkov či celý Disk, vás výjde na 4,99 EUR, pričom tá posledná, za 9,99 EUR, vám poskytne možnosť synchronizovať viacero Diskov, dokonca aj tie skupinové.

Pokiaľ sa vám koncept aplikácie Autosync zapáčil, stiahnuť si ju môžete priamo tu.

Total
21
Zdieľaní
Total
21
Zdieľať