Bez nabíjačky a slúchadiel: O príslušenstvo prídu ďalšie smartfóny Samsung

Najnovšie vlajkové lode Galaxy S21, S21+ a S21 Ultra z dielne Samsungu sú chudobnejšie, čo sa ich balenia týka. Neobsahujú totižto adaptér pre nabíjanie.

Najnovšie vlajkové lode Galaxy S21, S21+ a S21 Ultra z dielne spoločnosti Samsung sú chudobnejšie, čo sa ich balenia týka. Neobsahujú totižto adaptér pre nabíjanie.

Rovnakou cestou sa vydalo aj Xiaomi. Čínsky výrobca odstránil adaptér pre nabíjanie z balenia nedávno predstaveného modelu Mi 11. Pravdou však je, že na domácom trhu v Číne ponúka časť dodávok aj s 55 W adaptérom. Zákazníkom tak dáva Xiaomi na výber.

Tento trend odštartovala spoločnosť Apple. Smartfóny iPhone 12 sú totižto prvé, ktoré sú dodávané bez nabíjačky. Spoločnosť chce takýmto spôsobom zredukovať uhlíkovú stopu a znížiť množstvo elektronického obsahu.

Maloobchodné balenie Galaxy S21+. Foto: Samsung

Paradoxom je, že Samsung aj Xiaomi sa za tento krok spoločnosti Apple vysmievali. Po pár týždňoch si však túto stratégiu osvojili, čo je opäť komické, no v opačnom garde. Že nejde len o dočasný výstrelok dokazuje vyjadrenie TM Roha zo začiatku minulého týždňa, o ktorom informuje PhoneArena.

TIP REDAKCIE
Apple predstavil MacBook Pro pre rok 2021: Majú 120 Hz displej, šialený výkon a dôležité porty!

Šéf divízie Mobile Communications Business v spoločnosti Samsung Electronics potvrdil, že pracujú na postupnom odstraňovaní príslušenstva, nabíjačiek a slúchadiel, z maloobchodných balení smartfónov.

„Veríme, že postupné odoberanie adaptérov a slúchadiel z obsahu, ktoré je súčasťou balenia smartfónov, môže prispieť k riešeniu problémov súvisiacich s udržateľnou spotrebou,“ uviedol TM Roh.

Môžeme teda očakávať, že nadchádzajúce smartfóny, ktoré Samsung v budúcnosti predstaví, už nebudú dodávane s nabíjačkou a ani slúchadlami. Ako rýchlo Samsung aplikuje túto stratégiu na mobilné portfólio nie je známe.

Rad Galaxy A, Galaxy M, alebo skladacie smartfóny Galaxy Z…časom prídu o nabíjačku a slúchadlá pravdepodobne všetky smartfóny s logom Samsungu. Chýbajúce slúchadlá by až taký problém nepredstavovali, sú skôr bonusom, ktorý robí balenie smartfónu príťažlivejším.

Nabíjačka je ale nevyhnutnosťou, hoci sa v každej domácnosti určite nájde hneď niekoľko adaptérov pre nabíjanie. Odobratie nabíjačky z balenia najmä lacnejších smartfónov nemusia spotrebitelia s obmedzeným rozpočtom privítať s nadšením.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať