E3

Veľtrh E3 2021 prebehne online, účasť potvrdili Nintendo, Xbox a ďalší

Game On.

Asociácia ESA (Entertainment Software Association) v utorok potvrdila tohtoročné usporiadanie veľtrhu E3 zameraného na videoherný priemysel. Hráči, vydavatelia, vývojári a ďalší záujemcovia ho budú môcť navštíviť od 12. do 15. júna 2021.

Návšteva veľtrhu E3 2021 bude bezplatná a veľmi pohodlná. Prebehne totižto virtuálne, prostredníctvom online prenosu. Dôvody sú jasné. Pandémia koronavírusu stále nepraje hromadným podujatiam, ktorých by bolo možné sa zúčastniť osobne.

Čo presne na tohtoročnom veľtrhu E3 uvidíme je zatiaľ zahalené tajomstvom. Potvrdená účasť významných subjektov ale naznačuje, že by sme sa nudiť nemali. Svoje novinky a ďalšie produkty verejnosti predstavia značky ako Nintendo, Xbox, Capcom, Konami, Ubisoft, Take-Two Interactive, Warner Bros. Games a ďalšie.

E3
Foto: Eurogamer

Podujatia sa s najväčšou pravdepodobnosťou nezúčastnia Electronic Arts a Sony. Skôr si pripravia vlastné online podujatia, kde herné novinky predstavia po vlastnej osi. V zozname účastníkov tiež chýbajú vydavatelia Square Enix, Sega alebo Activision Blizzard.

TIP REDAKCIE
Samsung Galaxy S22+ 5G: Poznáme očakávané špecifikácie aj to, ako bude vyzerať!

Registrácie na podujatie sú stále otvorené, tieto a ďalšie značky sa tak k nemu môžu ešte stále pripojiť.

Na veľtrhu E3 2021 by sme mali uvidieť niekoľko hier novej generácie, ktoré zúročia kapacity výkonných konzol PlayStation 5 a Xbox Series X a Series S. Chýbať by nemal obvyklý pohľad do kuchyne tvorcov, teda na proces vývoja hier. Hráčska komunita by mala dostať presnejšie informácie o tom, kedy môžu očakávať vydanie nových titulov.

Existuje tiež šanca, že Nintendo aspoň niečo prezradí o pripravovanej prenosnej konzole Switch Pro. Tá má byť uvedená na trh až koncom roka, ešte pred vianočným obdobím.

Entertainment Software Association nakoniec verí, že budúcoročný veľtrh E3 2022 sa odohrá už s osobnou účasťou vystavovateľov a divákov. Snáď sa jej predpoveď naplní.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať