Skype zvyšuje počet účastníkov v skupinovom hovore. Je to reakcia na FaceTime?

Skype sa opäť rozhodol, že je čas znovu osviežiť funkcionalitu. Preto zvyšuje počet účastníkov konferenčného hovoru až dvojnásobne.

Skype sa opäť rozhodol, že je čas znovu osviežiť funkcionalitu. Preto zvyšuje počet účastníkov konferenčného hovoru až dvojnásobne.

Hoci sprostredkovať hovory a videohovory už dokáže viacero desktopových aj mobilných aplikácií, Skype je stále medzi nimi a nemieni sa svojho miesta vzdať. Sprístupňuje preto aktualizačný balíček, vďaka ktorému sa bude môcť konferenčného hovoru zúčastniť až 50 užívateľov.

©ubergizmo.com

S novou funkciou však muselo prísť aj niekoľko zmien, ktoré sa týkali napríklad aj používateľského rozhrania. Pri takom počte ľudí je totiž prehľadnosť a jednoduchosť určite na mieste. Úpravou tiež prešli notifikácie. Ak vediete konferenčné hovory s väčšou skupinou ľudí, môžete účastníkov na prebiehajúci hovor upozorniť diskrétnym upozornením, namiesto známeho a rušivého vyzváňania.

Navyše, ak ste v skupine, ktorá má menej ako 25 členov, môžete zavolať naraz všetkým. Ak však ide o skupinu, v ktorej figuruje masívnejší počet užívateľov, môžete ich k hovoru vyzvať jednotlivo.

TIP REDAKCIE
Telekom: Našu 5G sieť podporuje už 51 zariadení | ZOZNAM

Nová funkcionalita je dostupná v najnovšej verzii Skype.