Arc Vector
Arc Vector

Spoločnosť Arc nám počas podujatia EICMA Motorcycle Show v talianskom Miláne predviedla svoje nové motorky. Arc Vector má futuristický dizajn, poháňa ju elektrická energia a čo sa týka výbavy, dvojkolesovú novinku možno zaradiť do hi-tech triedy.

Predovšetkým vďaka originálnemu oblečeniu priamo od výrobcu. Helma totiž disponuje šikovným HUD displejom aj diskrétnou kamerou, bunda zase vibruje. Ako píše Electrek, táto neobvyklá funkcionalita slúži ako akési fyzické upozornenie na to, že motorkára obieha auto. Využiť sa ale dá i pri počúvaní hudby, pretože ju vďaka nej začne cítiť.

Čo sa týka akcelerácie, Arc Vector zrýchli z rovnej nuly na necelú stovku za 2,7 sekundy, pričom maximálna rýchlosť dosahuje niečo cez 270 kilometrov za hodinu. Plne nabitý akumulátor zvládne trasu dlhú okolo 270 kilometrov. V prípade diaľnice je to ale trošku slabšie, pretože dojazd klesne približne o 80 kilometrov. Všetko teda záleží iba od rýchlosti.

Konštrukciu z uhlíkových vlákien a prítomnú batériu navrhli tak, aby Arc Vector vážil zhruba o 20 až 25 percent menej ako konkurencia. Okrem toho vyrobia iba 355 kusov. Nie je teda žiadnym veľkým prekvapením, že si spoločnosť Arc hodlá za toto majstrovské dielo pýtať závratných 103-tisíc €. Pôjde o limitovanú ponuku pre tých najväčších technologických fajnšmekrov. O dostupnosti ale zatiaľ nepadlo ani jedno slovo.