PUBG Mobile

Z battle royale hitu PUBG Mobile začína byť súčasť elektronického športu

PUBG Mobile prechádza na ďalšiu úroveň. Po prekročení míľnika sme sa totiž dozvedeli, že si vývojári tohto battle royale hitu pripravili dve prekvapenia.

Hra PUBG Mobile prechádza na ďalšiu úroveň. Po prekročení veľkého míľnika sme sa totiž dozvedeli, že si vývojári tohto battle royale hitu pripravili dve prekvapenia. Dôležité tu je ale predovšetkým to, že z neho obe spravia súčasť čoraz populárnejšieho elektronického športu.

Stalo sa tak len krátko po tom, čo počet stiahnutí mobilnej hry prekročil číslo 100 miliónov. Ide však iba o západné krajiny, čiže Európu a Severnú Ameriku, nie Áziu.

Prvým prekvapeným je podujatie Player Well Known Invitational s podobou akéhosi turnaja, kde si zmerajú sily známi streameri aj populárni YouTuberi. Celé by to malo trvať dva dni, pričom o víťazstvo dokopy zabojuje 16 ľudí, píše server AndroidAuthority. Šou začína 17. augusta, čiže už čoskoro a bude ju možné pozerať na internete. Živý prenos vraj nájdeme na Twitchi, Facebooku alebo YouTube.

Oficiálna liga pre PUBG Mobile

Druhým prekvapením je spustenie oficiálnej ligy, kde si pre zmenu zmeria sily široká verejnosť. Nesie názov Player Well Known Championship a tvoria ju štyri etapy. Prvou je kvalifikácia, druhou predbežné kolá, treťou regionálne finále a poslednou štvrtou svetové finále. Ten najlepší tím sa tak vie prebojovať až na pozíciu svetového šampióna v PUBG Mobile.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Google mal v Rusku vyhlásiť bankrot!

Kvalifikácia vyžaduje, aby mal kapitán tímu troch skúsených spoluhráčov vrátane aspoň 1 000 followerov na sociálnych sieťach. Dôvod je jednoduchý – organizátori potrebujú publikum.

O odmenách toho nevieme takmer nič. Dozvedeli sme sa iba to, že víťaz nadobudne v rámci víťazného balíčka i bližšie nešpecifikované promo, ktoré mu zvýši počet streamerov. Viac bližších informácií by sme mali vedieť už čoskoro.