pubg

Tvorcovia hry PUBG žalujú Apple a Google, dôvodom sú autorské práva

Nová právna bitka na obzore.

Nový riadok do obšírneho zoznamu technologických súdnych ťahaníc zapísali vývojári úspešnej battle roayle hry PUBG: Battlegrounds. Juhokórejské štúdio Krafton zažalovalo veľkých hráčov, firmy Apple a Google, informuje PhoneArena.

Vývojárom titulu PUBG sa nepáči, že Apple a Google distribuujú prostredníctvom svojich obchodov hry Free Fire a Free Fire: MAX. Krafton tieto hry nepovažuje za originálne diela, podľa neho sú zostavené po vzore hry PUBG, čím porušujú jeho autorské práva.

Apple a Google majú pykať za to, že porušovanie autorských práv umožňujú, keďže predmetné hry ponúkajú cez svoje aplikačné obchody App Store a Play Store.

Za hrami Free Fire a Free Fire: MAX stojí singapurská herná spoločnosť Garena. Žalobu na okresnom súde pre oblasť Kalifornie podala firma Krafton spolu s lokálnym zastúpením sídliacim v americkom meste Santa Monica. Dokumenty si môžete pozrieť TU.

TIP REDAKCIE
Ponuka hier v aplikácii Netflix sa rozrastá, pribudli ďalšie tituly

Hra Free Fire bola spustená v roku 2017, krátko po tom, ako sa na trh dostala hra PUBG: Battlegrounds. Odnož Free Fire: MAX je novinkou, k hráčom sa dostala v septembri 2021, pripomína PhoneArena.

free fire
Foto: Garena International

Krafton uvedené subjekty požiadal, aby hru z obehu stiahli. So žiadosťou však neuspel. Sťažnosti smerujú aj na server YouTube, ktorý hosťuje videá z hier Free Fire a Free Fire: MAX.

Ľudia podpísaní pod hrou PUBG nepodávajú žalobu na konkurenčných vývojárov prvýkrát. V roku 2018 Krafton žaloval Epic Games kvôli tomu, že sa jeho produkt, Fortnite, až príliš podobá na hru PUBG.

Žaloba ale bola neskôr stiahnutá, spoločnosti sa na urovnaní sporu dohodli mimosúdne. Obe firmy sú v čiastočnom vlastníctve čínskeho gigantu Tencent.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať