lost ark

Lost Ark valcuje Steam, prekonal Dotu 2 aj Counter-Strike

V počte aktívnych hráčov súčasne vedie rebríček PUBG.

Herný titul Lost Ark z produkcie vývojárskeho štúdia Smilegate RPG a vydavateľa Amazon Games prepisuje rebríčky na hernej platforme Steam. Hra je oficiálne dostupná od 11. februára 2022, stiahnuť sa dá bezplatne.

Lost Ark sa už po 24 hodinách od vydania stal druhou najhranejšou hrou na Steame. Na vrchole záujmu bolo v hre súčasne aktívnych až 1 311 842 hráčov, čím titul v tejto metrike prekonal aj legendy menom Counter-Strike: Global Offensive (vrchol 1 308 963 hráčov) a Dota 2 (vrchol 1 295 114 hráčov).

Tieto hry sa pritom pravidelne ocitajú na špici rebríčka najhrávanejších hier na Steame, pripomína The Verge. Serverová infraštruktúra sa s vysokým záujmom o hru nedokázala adekvátne vysporiadať. Niektorí záujemcovia sa do nej nedostali. Museli čakať, kým sa uvoľnia kapacity a príde na nich rad.

lost ark
Foto: playlostark.com

Hoci hra Lost Ark zožala v úvode svojho štartu poriadny úspech, na jednotku v rebríčku sa dotiahnuť nedokázala. Podľa údajov databázy SteamDB si prvenstvo drží PUBG, v jednom momente bolo do hry zapojených až 3 257 248 hráčov.

TIP REDAKCIE
Google Pixel 6a OFICIÁLNE: Smartfón, ktorý šetrí s rozumom

Lost Ark je hrou zo žánru MMO, s privretím oka by sme ju mohli prirovnať k titulom Diablo. Vydaná bola v roku 2019 v Južnej Kórei. Niekoľko miliónov hráčov nepochádza len z tejto krajiny, obľúbená je aj Rusku a Japonsku.

O lokalizáciu a preklad hry pre hráčov z Európy a Ameriky, pre ktorých je dostupná od 11. februára 2022, sa postaral vydavateľ Amazon Games. Ten môže byť s jej nástupom spokojný, v krátkom čase ide už o druhý hit, ktorý zastrešuje.

V septembri 2021 vydal MMO hru New World, ktorá pred 4 mesiacmi zaznamenala 913 634 aktívnych hráčov súčasne.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať