NETFLIX zrejme zavedie nový predplatený balíček a zvýši ceny tých ostatných

0
netflix
Ilustr foto.

Ak patríte medzi milovníkov filmov a seriálov, ktoré sledujete prostredníctvom populárnej VoD služby Netflix, možno si už čoskoro budete môcť aktivovať nový predplatený balíček služieb.

Netflix v súčasnosti ponúka tri programy predplatného. Základný balíček, pomenovaný ako Basic, stojí v našich končinách 7,99 EUR. Môžete ho však využívať iba na jednom zariadení, a to s výrazným kompromisom, bez HD kvality obrazu.

Štandardný balíček služieb stojí 9,99 EUR a pre náročnejších tu je takzvané Premium predplatné, ktoré stojí až 11,99 EUR. Po ruke máte ultra HD kvalitu obrazu a možnosť sledovať obsah na štyroch zariadeniach.

netflix
Aktuálne mesačné programy

Taliansky technologický portál prichádza s informáciou, že Netflix predplatené služby možno doplní o nový balíček, ktorý bude najdrahší. Podstatné tiež je, že jeho zavedenie môže, zatiaľ teoreticky, ovplyvniť zostavu a ceny súčasných balíčkov.

Nový program služieb by mal byť označený ako Ultra. Za 16,99 EUR by užívateľ pochopiteľne dostal 4K kvalitu obrazu, no aj podporu pre HDR video, HD zvuk a prístup k štyrom obrazovkám, teda od seba nezávislým zariadeniam.

Balíček Ultra cieli na tých najnáročnejších konzumentov obsahu. Podľa snímky obrazovky ale existencia balíčka ovplyvní tie predošlé. Pri štandardnom balíku budeme môcť služby Netflixu využívať na jednom zariadení a pri prémiovej zostave iba na dvoch oproti súčasným štyrom. Ich ceny navyše vzrastú.

netflix
TuttoAndroid

Netflix zmeny oficiálne neoznámil, takže im zatiaľ nemožno pripisovať oficiálny status. Počet predplatiteľov služby ale stále rastie a Netflix tak má dobré základy pre navýšenie cien, resp. úpravu mesačných programov. Podľa analytického serveru Statista si túto službu po celom svete predpláca 125 miliónov užívateľov.

Obsah v službe Netflix je doplnený titulkami v rôznych jazykoch, medzi ktorými už takmer rok nepribúdajú slovenské preklady. Netflix začal slovenský trh ignorovať, zatiaľ čo české titulky pribúdajú prakticky neustále. Téme ohľadom prekladov sa bližšie venoval portál živé.sk.