Japonský samuraj nám počas CES 2018 ukázal ako ozrutný kanón s kapacitami premietať 4K obraz, tak aj niečo, čo sa vojde do vrecka nohavíc a zároveň ponúkne celkom slušný obraz priamo na stene vedľa nás. 

Bavíme sa tu o jednom z viacerých projektorov z dielne spoločnosti Sony, ktorý dostal kompaktné rozmery, HDMI aj USB C port a zároveň si rozumie s až 120-palcovou uhlopriečkou. O premietanie celkom veľkého obrazu s jasom 105 ANSI lúmenov a rozlíšením 854 x 480 pixelov sa tu stará špičková zobrazovacia technológia od špičky z fachu, americkej spoločnosti Texas Instruments.

DLP IntelliBright vie zabezpečiť kvalitne premietnutý obraz bez citeľného navýšenia spotreby. Tá je v prípade takýchto mini kúskov veľmi podstatná, prenosný projektor totiž disponuje iba obmedzeným množstvom energie z jeho malej batérie. Používateľ si preto musí veľmi dobre rozmyslieť, na čo ju využije. A ak ju náhodou nevyužije, môže ňou aspoň nabiť iné elektronické zariadenia.

Model Sony MP-CD1 bude stáť po príchode na pulty obchodov, čo nastane niekedy v polovici tohto roka, okolo tých 400 dolárov.