Audi e-tron quattro (FOTO via Electrek.co)

Nemecká špička z automobilového priemyslu ukázala širokej verejnosti najčerstvejšiu verziu interiéru už dlhšie avizovaného elektromobilu. Takto by mali jedného dňa vyzerať útroby ambiciózneho SUV s názvom Audi e-tron quattro, ktorý koncom tohto roka začne konkurovať americkej Tesle a jej Modelu X.

Ako píše Electrek, k odhaleniu došlo v Dánsku. Konkrétne v meste Kodaň, a to na mieste s názvom Royal Danish Playhouse. Na to nasledovalo zverejnenie novinárskych renderov, kde je jedinečná príležitosť vidieť asi všetko, na čom záleží. Potenciálni zákazníci sa môžu tešiť na viacero kvalitne vyzerajúcich zobrazovacích panelov, hranaté krivky, prvotriednu repro sústavu so značkou Bang & Olufsen a aj na vizuálne prvky s futuristickým nádychom.

Tento krok je akousi náhradou za sľubované, no nakoniec odložené oficiálne predstavenie elektromobilu.

Po tom, čo zatkli šéfa automobilky Audi, ktorý má mať prsty v mediálne slávnych podvodoch s emisiami, sa plány nakoniec tak trošku zmenili. Premiérový príchod e-tron quattro po novom neprebehne na území Európy, ale v Spojených štátoch amerických. A to už v druhej polovici septembra.

400 kilometrov na jedno nabitie

Časť z technickej špecifikácie Audi e-tron quattro sme ale spoznali ešte pred samotným predstavením. Tým je na mysli dojazd, alternatívne spätné zrkadlá v podobe aerodynamických kamier, veľkosti akumulátora, počtu elektromotorov vrátane ich kombinovaného výkonu alebo podpora pre rýchle 150 kW nabíjanie.

Nové SUV na elektrickú energiu poženú až 3 výkonné elektromotory s výstupom o veľkosti 320 kW, pričom šťavu zabezpečuje celkom slušná 95 kW batéria, ktorá vraj vydrží zhruba tých 400 kilometrov. Nemecká špička si však za to všetko hodlá pýtať viac ako 80 000 eur. Nižšie nájdete spomínaný interiér.

TIP REDAKCIE
Pickup od Tesly bude realitou: Prototyp by mal byť predstavený budúci rok!

Interiér Audi e-tron quattro

Audi e-tron quattro (FOTO via Electrek.co)
Audi e-tron quattro
Audi e-tron quattro (FOTO via Electrek.co)
Audi e-tron quattro (FOTO via Electrek.co)