Tesla Model X je beštia: SUV potiahlo až 43 000 kg kamión, neprekážal ani sneh!

Jeden z najbezpečnejších automobilov na svete bol opäť využitý na to, aby dokázal, čo zvládne so svojím elektrickým pohonom a krútiacim momentom.

Jeden z najbezpečnejších automobilov na svete bol opäť využitý na to, aby dokázal, čo zvládne so svojím elektrickým pohonom a krútiacim momentom. Model X totiž za sebou ťahal poriadne ťažký náklad, s ktorým nemal takmer absolútne žiadny problém.

A to ani na poriadne zasneženom povrchu. Ako je teda možné vidieť trošku nižšie, tomuto nesmierne schopnému elektromobilu neprekážali v realizácii jeho neľahkej úlohy ani veľmi nehostinné podmienky chladného Nórska, kde toto divadlo s ťahaním ozrutného, až 43 000 kg kamiónu prebiehalo. Tentokrát však už bez akejkoľvek pomoci.

TIP REDAKCIE
VIDEO: Takto Tesla Model X vytiahla zapadnutý kamión zo snehu!

Viem, že to nie je prvýkrát, čo Model X ťahá kamión. V druhom videu to ale prebiehalo s pomocou. Model X mal navyše zlé celoročné pneumatiky, ktoré nie sú vhodné na sneh a ani ľad. Chcel som vidieť, či by bolo možné potiahnuť kamión bez ohľadu na klzký povrch, ako je ľad a sneh,” prezradil majiteľ SUV a zároveň človek, ktorý stojí za čerstvým testom, informuje Electrek.

2 600 kg Tesla Model X na videu reprezentuje konfiguráciu P90DL, čo znamená, že má pod kapotou dva výkonné elektromotory so silou 752 koní. A čo sa týka krútiaceho momentu amerického elektromobilu, ide o 9 500 Nm.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať