Samsung chce výkon svojich zariadení posunúť na novú úroveň. Pracuje vraj na vlastnom grafickom čipe!

Samsung ide v šľapajách Apple.

0
samsung exynos

Samsung podľa najnovších informácií začal pracovať na vlastnom grafickom čipe. Spoločnosť na Linkedine hľadá skúsených inžinierov, ktorí by jej s novým projektom pomohli.

Výrobca mal pôvodne osloviť spoločnosti ako Nvidia a AMD, no to mu neprinieslo vytúžené ovocie, tak sa do vývoja púšťa sám. Samsung si tak podobne ako Apple, sám začne vyvíjať nielen procesor, ale aj grafický čip.

Firma mala spustiť nábor nových ľudí, ktorých hľadajú vo firmách ako Qualcomm, AMDNvidia. Výsledkom práce má byť alternatíva ku grafickým čipom Mali od ARM, ktoré Samsung momentálne využíva v procesorovej sade Exynos.

Juhokórejský gigant má začať svoje vlastné grafické čipy najskôr nasadzovať v lacnejších modeloch, aby tak získal čo najviac skúseností a vyladil všetky chybičky. Až keď sa tak stane prídu na rad výkonnejšie modely a iné využitia ako napríklad autonómne vozidlá.

Samsung je v návrhu a aplikácií svojich vlastných riešení veľmi úspešný. Ich procesorové jadrá s označením Mongoose už teraz ponúkajú vyšší výkon ako jadrá Cortex-A. Ak dokáže úspech zopakovať aj pri grafických čipoch, zníži závislosť na externých dodávateľoch akým je napríklad ARM.