FOTO (Source): CNET

Je známym faktom, že väčšina herných monitorov je veľkých približne od 24″ do 32″. Nový herný monitor s názvom BFGD (Big Format Gaming Display) od Nvidia však z radu vystupuje, pochopiteľne kvôli jeho doslova enormnej veľkosti – až 65″.

Spoločnosť Nvidia v pondelok prezradila, že obrovského herného giganta by sme sa mali dočkať niekedy na konci tohto roku, čo je od dátumu jeho prvotného predstavenia naozaj dlhá doba. Spočiatku bol debut monitoru naplánovaný na koniec tohto leta, ako bolo povedané aj na tlačovej konferencii Nvidia. Neskôr však PR manažér spoločnosti objasnil, že vydanie 65-palcového monštra je naplánované skutočne až na koniec roka.

Technológia G-Sync

Čo sa však samotného monitoru týka, titul „herný monitor“ si vyslúžil vďaka tomu, že je vybavený technológiou G-Sync, ktorá používa variabilné obnovovacie frekvencie, aby sa predošlo trhaniu obrazovky (dva snímky zobrazené súčasne). Spoločnosť Nvidia taktiež potvrdila, že monitor má takú istú ultranízku úroveň latencie, akú môžeme nájsť v G-Sync PC monitoroch polovičnej veľkosti.

24 Hz za 30″?

Obnovovacia frekvencia BFGD je 120 Hz, čo je približne o 24 Hz menej, než majú najvymakanejšie herné monitory na trhu. Je ale dôležité poznamenať, že tieto monitory sú asi o 30″ menšie, než je BFGD. 24Hz za až o 30″ väčšiu obrazovku aj tak podľa väčšiny „bežných“ ľudí nie je tak hrozná obeta.

TIP REDAKCIE
Warcraft 3 je späť: Vynovená verzia Reforged ponúkne aj krajšiu grafiku!

BFGD taktiež podporuje HDR (High dynamic range imaging) pre hry a aj iné zdroje videa, čím sa aj takto odlišuje od ostatných monitorov na trhu.