Samsung Exynos
Samsung Exynos

Ako už určite mnohí z vás počuli, kórejský výrobca spotrebnej elektroniky číslo jedna chystá veľkolepé odhalenie nástupcu za jeho minuloročný high-end čipset. Nový Exynos 9820 vyrobený 7 nm technológiou ponúkne už tradične vyšší výkon aj lepšiu energetickú efektivitu.

Ako však po novom tvrdí známy informátor Ice Universe, Samsung si tento rok pre nás pripravil i jedno zaujímavé prekvapenie.

Súčasné jadrá Cortex-A76 od ARM v čipsete Exynos 9810 chce totiž nahradiť za svoje vlastné, ktoré nazval Mongoose M4. Tým by vedel nielen citeľne zlepšiť výpočtový výkon, ale aj citeľne znížiť spotrebu energie, píše SamMobile, a to všetko by z neho v mobilnom priemysle spravilo obávanú beštiu.

Keďže máme česť iba s podpultovými informáciami, v týchto dňoch nepoznáme žiadne konkrétnejšie čísla, vďaka ktorým by sme vedeli usúdiť, o ako veľkú zmenu k lepšiemu pôjde. Zdroje však tvrdia, že zlepšenie možno označiť za „výrazné“, takže tí, ktorí si brúsia zuby na nadchádzajúci phablet z dielne spoločnosti Samsung, môžu počítať s poriadnou porciou inovácie.

Vraj v Galaxy Note 9

Nový Exynos 9820 môže mať svoju premiéru v Galaxy Note 9, ktorý nám predstavia zrejme už začiatkom augusta. Novinka má tentokrát kombinovať iba mierne vylepšený dizajn s výrazne pokročilejšími útrobami, čoho dôkazom je aj tento čerstvý únik.

Ušetrené náklady teda zrejme investovali do komplexnejšieho a rýchlejšieho vývoja hardvéru, kde ešte stále zostáva celkom veľa lukratívneho priestoru pre inovácie. Snímače odtlačkov v displejoch alebo vysúvacie fotoaparáty neponúka hociktorý model na trhu.