Qualcomm predstavil Snapdragon 850: Prvý čip určený pre počítače s Windows

Qualcomm sa púšťa do boja o platformu Windows.

0
Snapdragon

Qualcomm dnes predstavil nový čipset s označením Snapdragon 850, ktorý je určený špeciálne pre zariadenia s operačným systémom Windows. Spoločnosť verí, že sa jeho novinka dostane do prvých produktov ešte pred tohtoročnými Vianocami.

Výrobca čipsetov v poslednej dobe predstavil niekoľko špecializovaných čipsetov. Spomeniem napríklad modely QCS605 a QCS603 určené pre internet vecí, Snapdragon XR1 pre virtuálnu realitu či čip určený pre nositeľné zariadenia.

Snapdragon 850 je určený pre 2-v-1 počítače, ktoré majú byť akousi mobilnejšou verziou notebookov. Medzi jedným z prvých partnerov Qualcommu je Samsung, ktorý má jedno z prvých zariadení predstaviť už čoskoro.

Veľmi podobný čipom v telefónoch

Snapdragon sa od čipov využitých v smartfónoch veľmi nelíši. Určený je pre väčšie zariadenia a bez prehrievania sa dosahuje vyššieho taktu. Viac miesta vo väčších zariadeniach mu umožňuje dosiahnuť takt až 2,96 GHz. V porovnaní s modelom Snapdragon 835 je vraj až o 30 % rýchlejší. V porovnaní so Snapdragon 845 o veľký rozdiel nepôjde. Nový čipset poháňajúci tohtoročné vlajkové lode totiž tiká na takte 2.8 GHz.