Samsung chce do roku 2020 využívať 100 percent energie z obnoviteľných zdrojov

Zmena k lepšiemu je určite vítaná.

0
zelena energia
PXhere

Hlavné prevádzky spoločnosti Samsung sa budú do roku 2020 „zelenať“. Kórejský gigant kráča v stopách iných veľkých technologických spoločností, ktoré sa zaviazali čerpať energiu z obnoviteľných zdrojov.

Byť zelený je vo vysokej firemnej lige trendom. No dôležitejšie je, že si nadnárodné korporácie uvedomujú environmentálnu zodpovednosť a do obnoviteľných zdrojov energie investujú obrovské prostriedky.

Spoločnosť Samsung oznámila, že hlavné prevádzky v USA, Európe a v Číne bude poháňať energia iba z obnoviteľných zdrojov energie. 100-percentné pokrytie zelenou energiou vychádza zo záväzku udržateľnosti, v rámci ktorého Samsung v domovskej Južnej Kórei nainštaluje 42 000 metrov štvorcových solárnych panelov.

solarny panel
Takto vyzerá plávajúca solárna elektráreň, ktorú postavila konkurenčná spoločnosť LG. Nájdete ju v Južnej Kórei na priehrade Otae pri meste Sangju

Do roku 2020 chce dokonca čerpať energiu z geotermálnych prameňov, a to v juhokórejských areáloch Pchjongtchäk a Hwasong. Samsung nie je jedinou veľkou spoločnosťou, ktorá upozornila na svoje ekologické riešenie.

Spoločnosť Apple je už teraz napájania výhradne z obnoviteľných zdrojov energie. Podobne je na tom aj Google, ktorý zužitkováva solárnu a veternú energiu. Americký T-Mobile chce 100 percent obnoviteľnej energie využívať do roku 2021.