Prenášajte súbory offline a skutočne rýchlo vďaka aplikácii Files Go. Takto to funguje

0
files go
maxpixel.net

Niekedy pred koncom roka 2017 spoločnosť Google uviedla do obchodu Play aplikáciu Files Go. Nenáročný a jednoduchý správca súborov sa podaril. Google už zo začiatku veľmi užitočnú funkcionalitu postupne rozširuje.

Na úvodnej obrazovke získate okamžitú informáciu o voľnom mieste v internej pamäti zariadenia. Aplikácia zároveň zobrazuje objem zbytočných súborov, ktoré môžete odstrániť.

Okrem toho je k dispozícii voľba, ktorá z internej pamäte odstráni už zálohované fotografie v službe Google Fotky. Takýmto spôsobom uvoľníte ďalšiu, často nezanedbateľnú časť internej pamäte. Príklad vidíte na snímke obrazovky v texte.

Google najnovšie vylepšil zdieľanie súborov medzi dvoma blízkymi zariadeniami, ktoré prebieha offline, teda bez pripojenia na internet. Funkcia pracuje podobne ako AirDrop od Apple.

files go

Zdieľanie súborov je po novom bezpečnejšie a rýchlejšie. Aplikáciu a zdieľanie samotné je možné používať od verzie OS Android 5.0 Lollipop. Po ruke je tak drvivej väčšine užívateľov zariadení s OS Android.

Google hovorí, že medzi dvoma zariadeniami dokážete prenášať súbory maximálnou rýchlosťou 490 Mbps, a to v rámci šifrovaného spojenia. Napríklad, 100 fotiek vo vysokom rozlíšení prenesiete za niekoľko krátkych sekúnd. Pozor, obe zariadenia musia podporovať 5 GHz Wi-Fi pripojenie. Inak bude rýchlosť menšia, no stále viac ako dostatočná.

Files Go

Zdieľanie offline sme vyskúšali medzi dvoma kompatibilnými zariadeniami. Vzájomné spojenie blízkych zariadení vyžaduje povolenie pre prístup k polohe, čo je v poriadku. Na zariadení, ktoré slúži ako zdroj obsahu, ťuknete na položku odoslať.

Na cieľovom zariadení na rovnakej obrazovke vzápätí zvolíte prijať. Spojenie prebehlo rádovo v sekundách. Následne stačí ťuknúť na názov cieľového zariadenia, ktoré si vlastník sám zvolil.

files go

Aplikácia začne generovať spojovací kód, čo trvá taktiež iba pár sekúnd. Prijatím požiadavky sa na obrazovke objaví zoznam všetkých súborov v internej pamäti, ktoré dokážete odoslať offline. Skúsili sme video vo formáte .mp4 s veľkosťou 300 MB. Aplikácia zahlásila, že prenos potrvá asi dve minúty. Jedno zo zariadení ale nepodporovalo 5 GHz WiFi. V opačnom prípade by bol prenos podstatne rýchlejší.

TIP REDAKCIE
Windows 10 sa iTunes tento rok predsa len nedočká

files go

Prenos sme uskutočnili medzi vlajkovou loďou s OS Android 8.0 Oreo a starším modelom strednej triedy s OS Android 6.0 Marshmallow. Podľa našich skúseností tak pripojenie uskutočníte skutočne rýchlo a jednoducho, na čo nemá vplyv ani starší typ zariadenia.

Aplikáciu Files Go stiahnete z tohto odkazu, ktorý vás presmeruje priamo do obchodu Google Play.