Xiaomi Mi MIX 2s

Bitka o patenty: Žalobca žiada zastavenie produkcie Xiaomi Mi Mix 2s

Na verejnosť vyplával nový súdny spor o patenty, ktorý sa však tentokrát netýka spoločností Apple a Samsung tak, ako by ste možno očakávali. Terčom žaloby sa stala spoločnosť Xiaomi.

Na verejnosť vyplával nový súdny spor o patenty, ktorý sa však tentokrát netýka spoločností Apple a Samsung tak, ako by ste možno očakávali. Terčom žaloby sa stala spoločnosť Xiaomi.

Ako hovoria informácie agentúry Reuters, žalobu na spoločnosť Xiaomi podala spoločnosť Yulong Computer Telecommunication Scientific pôvodom zo Šen-čenu (Shenzhen). Ak spoločnosť nepoznáte, ide o divíziu značky Coolpad, pod ktorou vznikali, resp. vznikajú hlavne cenovo dostupné zariadenia nižších tried.

Žalujúca strana sa domnieva, že spoločnosť Xiaomi a jej jednotlivé divízie použili jej patentované technológie bez povolenia. V žalobe, ktorá bola podaná na súde v provincii Ťiang-su, spoločnosť Yulong požaduje okamžité zastavenie produkcie posledného vlajkového modelu Mi Mix 2s a pár ďalších zariadení.

Okrem toho žiada finančnú kompenzáciu ako náhradu škody, ktorá spoločnosti zatiaľ údajným porušením patentov vznikla. Presné číslo napadlo.

xiaomi mi mix 2
Xiaomi Mi Mix 2s – najnovšia vlajková loď značky

Yulong Computer Telecommunication Scientific sa domnieva, že v Xiaomi zneužili patent pre tzv. multi SIM Card dizajn a niekoľko technológií, ktoré Xiaomi používa v užívateľskom rozhraní niektorých svojich smartfónov.

TIP REDAKCIE
Kladný záporák? Vedci objavili čiernu dieru, ktorá vytvára nové hviezdy

Zatiaľ ťažko povedať či sa bude žalobe pred súdom dariť, počkať si musíme na rozhodnutie, ktoré môže prísť aj o niekoľko mesiacov. Už teraz sa však objavila kritika, ktorá hovorí o vypočítavosti žalujúcej strany.

Žaloba prišla len krátko po tom ako Xiaomi vstúpilo na hongkongskú akciovú burzu s najväčšou prvotnou ponukou akcií pre investorov od roku 2014. Xiaomi je zároveň 4. najväčším výrobcom smartfónov na svete a ešte viac posilní vplyv v Európe vďaka partnerstvu s britským operátorom Three.

Právne ťahanice k napredovaniu spoločnosti určite neprispejú. Súdy snáď rozhodnú rýchlo a hlavne spravodlivo.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať