Xiaomi ide ako píla: Stal sa z neho 4. najväčší výrobca smartfónov na svete!

Obľúbený čínsky výrobca, Xiaomi, má poriadny dôvod na oslavu. Vďaka silným predajom v prvom štvrťroku 2018 sa vyšvihol na 4. miesto v rebríčku najväčších výrobcov smartfónov.

Obľúbený čínsky výrobca, Xiaomi, má poriadny dôvod na oslavu. Vďaka silným predajom v prvom štvrťroku 2018 sa vyšvihol na 4. miesto v rebríčku najväčších výrobcov smartfónov. Podarilo sa mu to po prekonaní čínskeho rivala, spoločnosti OPPO, ktorá spadá pod firmu BKK.

Informácie pochádzajú od analytickej firmy Strategy Analytics, ktorá pravidelne informuje o vývoji na scéne výrobcov smartfónov. Prvú priečku už tradične obsadil Samsung, druhú zas Apple. Zaujímavé však je, že trh so smartfónmi sa oproti minulému ruku zmenšil, a to presne o 2,2 %.

Najväčší stále Samsung

Najväčší výrobca, Samsung, dokázal predať celkom 78,2 miliónov telefónov, čo mu zabezpečilo 22,6 % podiel na trhu. Apple sa s 52,2 miliónmi zariadení zaradil na druhú priečku (15,1 % podiel). Zaujímavé je aj tretie miesto. Čínsky Huawei, ktorý má ambície predbehnúť Apple a neskôr aj Samsung, dodal celkom 39,3 miliónov zariadení, čo mu zabezpečilo 11,2 % podiel na trhu.

TIP REDAKCIE
Chuwi MiniBook X: Šialený 10,8-palcový 2K notebook za cenu, ktorá sa často nevidí!

Veľkým skokanom tu je však Xiaomi, ktoré oslavuje mimoriadne úspešný štvrťrok, vďaka čomu sa zaradilo na 4. priečku. Čínska firma tak predbehla Oppo a z TOP 5 vyradila stálicu – Vivo.

Obrovský medziročný nárast

Medziročný rozdiel v dodaných zariadeniach je obrovský. Xiaomi v prvom štvrťroku 2017 dodalo len 12,6 milióna zariadení, v rovnaký čas tohto roku už išlo o 28,3 milióna zariadení. Firma si tento rok zaumienila, že do konca roka predá 100 miliónov zariadení, čo sa jej zatiaľ darí napĺňať.

Total
15
Zdieľaní
Total
15
Zdieľať