Xiaomi Mi MIX 2s

Xiaomi sa v Európe udomácňuje. Zariadenia zaradí do ponuky veľký operátor!

Spoločnosť Xiaomi je v poslednom období poriadne zaneprázdnená. Spoločnosť nedávno vstúpila na hongkongskú akciovú burzu s prvotnou ponukou pre investorov (IPO), ktorá je očividne najväčšou na svete od roku 2014 (vtedy Alibaba Group). 

Výrobca Xiaomi je v poslednom období poriadne zaneprázdnený. Spoločnosť nedávno vstúpila na hongkongskú akciovú burzu s prvotnou ponukou pre investorov (IPO), ktorá je očividne najväčšou na svete od roku 2014 (vtedy Alibaba Group). 

Popri obchodnej aktivite Xiaomi rozširuje pôsobenie na starom kontinente. Smartfóny tejto značky nájdeme v Spojenom kráľovstve a v ďalších európskych krajinách v ponuke veľkého, pôvodom britského operátora Three.

Tento operátor pôsobí okrem Spojeného kráľovstva aj v Rakúsku, Dánsku, Írsku, Taliansku a vo Švédsku. Predávať ich bude tiež sieť maloobchodných predajní Watson’s Fortress či spoločnosť Kruidvat, ktorá pôsobí v Holandsku.

Xiaomi uzavrelo strategickú dohodu s holdingom CK Hutchison, ktorý operátora Three vlastní.

Xiaomi Mi Mix 2s
Xiaomi Mi Mix 2s – najnovšia vlajková loď značky

Podrobnosti o partnerstve zatiaľ známe nie sú. Hlavným obchodným artiklom však nebudú iba cenovo dostupné smartfóny. Súčasťou dohody sú tiež zariadenia z kategórie Mi Ecosystem a tzv. internetu vecí. Ich dostupnosť sa však môže líšiť v závislosti od konkrétnej krajiny.

Smartfóny nájdeme v ponuke operátora Three vo všetkých európskych krajinách, kde pôsobí. Udiať by sa tak malo ešte v tomto roku. Xiaomi chce vstúpiť aj na americký trh, a to koncom tohto, resp. začiatkom roka 2019.

TIP REDAKCIE
Xiaomi Mi Mix 2S oficiálne: Impozantný a výkonný smartfón bez výrezu v displeji

S americkým trhom to nemusí byť jednoduché. Vstup na tento trh nezvládla čínska značka LeEco a americkej vláde sa najnovšie nepáči podnikanie čínskych telekomunikačných spoločností Huawei a ZTE.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať