MacBook Pro

Apple čelí žalobe: Za jej vznik môže problémová klávesnica v MacBook Pro!

Kalifornské jabĺčko čelí ďalšej súdnej ťahanici. Tentokrát však kvôli novým klávesniciam v laptopoch MacBook Pro.

Kalifornské jabĺčko čelí ďalšej súdnej ťahanici. Tentokrát však kvôli novým klávesniciam v laptopoch MacBook Pro, ktoré sú podľa dostupných čísiel citeľne kazovejšie ako prechádzajúca generácia. Problém sa týka až niekoľkých tisícok nespokojných zákazníkov.

Preto vznikla aj online petícia, kde žiadajú od spoločnosti Apple, aby vymenila všetky problémové klávesnice za nové, a aby zároveň prestala ignorovať tento závažný nedostatok jej prémiových produktov.

Petícia má momentálne na konte viac ako 21-tisíc podpisov, pričom ich počet neustále rastie, čo značí, že z toho môže byť ešte celkom slušné divadlo. Ak to teda bude takto pokračovať ďalej, Apple nebude zostávať nič iné, ako začať reagovať.

Dostupné čísla od webu AppleInsider a od servisov tretej strany hovoria až o dvojnásobne vyššej miere poruchovosti. Zo všetkých opráv patrilo klávesnici takmer 12 percent. Za všetko zrejme môže nový dizajn s takzvaným butterfly mechanizmom z roku 2015, ktorému vraj vie spôsobiť problémy i malinká čiastočka.

TIP REDAKCIE
Kladný záporák? Vedci objavili čiernu dieru, ktorá vytvára nové hviezdy

Ročná záruka

Podobne ako iní výrobcovia spotrebnej elektroniky, aj Apple ponúka svojim zákazníkom ročnú záruku, v rámci ktorej môže byť táto problémová súčiastka vymenená za novú, píše TechRadar. Tvorcovia petície sa ale oháňajú tým, že ide o jednu z hlavných funkcionalít laptopu MacBook Pro, nie niečo vedľajšie a teda i menej podstatné.

So svojim úsilím chcú teda dosiahnuť to, aby si gigant začal dávať lepší pozor na to, čo prináša na pulty obchodov.

Total
13
Zdieľaní
Total
13
Zdieľať